Papież koncelebruje Mszę Świętą z prohomoseksualnym księdzem

Aktualizacja: 2014-05-26 9:19 am

Franciszek koncelebrował Mszę świętą z księdzem, który jest prohomoseksualnym aktywistą. Pocałował go też w rękę. Kapłan ten otwarcie sprzeciwia się nauczaniu Kościoła katolickiego.

Ojciec Święty Franciszek spotkał się 6 maja z 93-letnim kapłanem, który jest współzałożycielem prohomoseksualnej organizacji, Agedo Foggia. Organizacja ta sprzeciwia się nauczaniu Kościoła katolickiego.

O. Don Michele de Paolis koncelebrował z Franciszkiem Mszę świętą w Domu św. Marty. O. dePaolis podarował Franciszkowi po Mszy między innymi swoją najnowszą książkę „Drogi Don Michele – pytania do niewygodnego księdza”.

W swojej poprzedniej książce Don Michele pisał: „miłość homoseksualna jest darem [Boga] w nie mniejszym stopniu, niż heteroseksualna”. Zdyskredytował też pary homoseksualne, które nie uprawiają seksu.

Ojciec Franciszek zamknął spotkanie całując księdza w rękę. Sam De Paolis opisał ten niecodzienny gest papieża w poście na swojej facebookowej stronie. Miał zapytać Franciszka, czy możliwe jest przyjęcie na audiencji jego drugiej organizacji, Wspólnoty z Emaus. „Wszystko jest możliwe. Trzeba porozmawiać z kard. Maradiagą i on wszystko przygotuje” – miał odpowiedzieć papież.

„I wtedy – coś nieprawdopodobnego – on pocałował moją rękę! Objąłem go i zapłakałem” – zakończył relację de Paolis.

De Paolis jest we Włoszech dobrze znany jako wiodący duchowny aktywista prohomoseksualny. Spotkał się z Franciszkiem rzekomo jako założyciel Wspólnoty z Emmaus, która zajmuje się osobami biednymi oraz cierpiącymi na AIDS.

Jednak tak naprawdę znany jest dzięki organizacji Agedo Foggia, „stowarzyszenia rodziców, krewnych i przyjaciół homoseksualistów”. Organizacja ta promuje homoseksualizm i ideologię gender we włoskim społeczeństwie i w Kościele.

Portal Life Site News pytał rzecznika Watykanu, o. Federico Lombardi, o wyjaśnienie tego spotkania. Odpowiedzi jednak nie udzielono.

Organizacja Agedo Foggia współpracuje ponadto z organizacją UNAR, która wydawała dokumenty,  gdzie grożono dziennikarzom więzieniem, jeżeli nie przedstawią homoseksualizmu w dobrym świetle.

Portal Life Site News podaje też kilka cytatów z dzieł o. dePaolis, zaczerpniętych ze strony AgedoLecce. Kapłan ten pisał na przykład: „Trzeba przekroczyć literę Pisma”, gdzie powołuje się na słowa św. Pawła z 2 Kor 3,6. „Biblia nie ‘jest’ słowem Boga; Biblia ‘zawiera’ słowo Boże” – stwierdził ponadto.

„Niektórzy ludzie Kościoła mówią, że bycie gejem jest ‘ok’, jednak homoseksualiści nie powinni uprawiać seksu, mogą się tylko nawzajem kochać. Jest to największa hipokryzja. To tak jak mówić do rośliny, która rośnie: ‘Nie możesz kwitnąć, nie możesz przynosić owoców!’. Tak, to jest przeciwko naturze!” – czytamy w dziełach Don Michele.

Pac/SM

Źródło: www.lifesitenews.com

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=74806 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]