“Pracownicy w tym kraju są niewolnikami” – mówią strajkujący w Izraelu

Aktualizacja: 2006-11-29 12:00 am

Setki tysięcy pracowników sektora publicznego przystąpiło do bezterminowego strajku generalnego w Izraelu, protestując przeciwko nie wypłacaniu pensji.

Strajkują pracownicy wszystkich państwowych urzędów, kolei, lotnisk. Wielu pracownikom nie wypłacono pensji nawet przez ostatnie 12 miesięcy, jak np. nauczycielowi Muhammad Nasser, który powiedział radiu armii izrelskiej Army Radio: “Jestem naprawdę w krytycznej sytuacji i nie mam innej możliwości jak pożyczyć pieniądzy od krewnych. Czuję się upokarzany każdego dnia. W naszej rodzinie zawsze kładliśmy nacisk na edukację, lecz nasze oszczędności na wykształcenie dzieci już nie istnieją. Jest to walka o przetrwanie każdego dnia. Każde 5 czy 10 Szekli ma znaczenie. Nie jestem już żywicielem rodziny. Pracodawcy traktują nas jak niewolników.” Najwięcej osób, którym nie są wypłacane pensje należą do sektora regionalnych rad Izraelsko-Arabskich (Israeli-Arab regional councils).

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=748 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]