Antysemityzm: Polacy na drugim miejscu w Europie!

Aktualizacja: 2014-05-19 1:33 pm

Słynna amerykańska Liga Przeciw Zniesławieniu (ADL), która przejmuje się wszystkim, co złego można powiedzieć o Żydach, opublikowała swój Światowy Ranking Antysemityzmu, prawdziwy almanach.

Antysemityzm był mierzony w procentach. ADL skompletowała  kilkanaście zwyczajowych opinii o Żydach (w stylu „rządzą światem”) i liczyła tych, którzy byli skłonni się z nimi zgodzić.  

Polska (45%) zajęła 26 miejsce w świecie, raczej wysokie. W Europie przegonili nas jedynie Grecy, szczególnie zawzięci od czasu kryzysu finansowego. Według tych  badań aż 62% Polaków sądzi na przykład, że Żydzi za dużo mówią o holokauście – w tej kwestii mamy absolutny rekord europejski. Trzeba jednak przyznać, że ta opinia jest mocno wyznawana w innych krajach kontynentu.   

Źaden nasz sąsiad nie ma tak wyrobionego zdania o Żydach, jak Polacy. Największymi niewiniątkami są oczywiście Niemcy, dziś mniej antysemiccy niż np. daleka Boliwia, ale nawet Ukraińcy, również wysoko skalsyfikowani, nie dorównują nam w sceptycyzmie wobec Żydów. ADL ma ambicje globalne, ściga antysemityzm w Oceanii, jednak na szerokim tle Polska pozostaje ciągle mocno widoczna.

Który naród jest Number One, według ADL? Kto jest dziś największym antysemitą świata? Numerem jeden globalnego antysemityzmu są Palestyńczycy z terytoriów okupowanych przez Izrael. Uzyskali rekordowe 93% winy. Jest teraz jasne, że ich zła ocena okupacji wynika z przesądów.

Po drugiej stronie bieguna, na ostatnim miejscu rankingu znalazł się Laos, państwo najmniej przesądne na świecie, o którym zbyt rzadko się mówi. Otóż tam, w dżungli,  uchowali się ludzie, którzy nie mają nic przeciw Żydom, jeśli nie liczyć śmiesznych 0,2%, liczby precyzyjnie wychwyconej przez ADL.

Jerzy Szygiel

Za: Jerzy Szygiel blog (15/05/2014)

Koszerne statystyki ADL

Żydowska ADL (Anti Defamation League) ujawniła w ostatnim czasie, że co najmniej jeden na czterech dorosłych ludzi jest antysemitą.

Badaniu poddanych zostało 53.100 dorosłych ludzi w 102 krajach na całym świecie. Spośród wszystkich przebadanych 26% uznano za `głeboko zainfekowanych` postawami antysemickimi.

Osobiście uważam, że zarówno ADL jak i jego ankiety są dość zabawne. Czy można myśleć inaczej o ludziach na tej planecie, którzy poświęcają tak wiele czasu i energii aby zrobić pomiar kto ich kocha lub nienawidzi?

Czy Brytyjczycy potrafiliby poddać podobnemu badaniu mieszkańców Mołdawii by sprawdzić czy są pogardzani? Czy Palestyńczycy spytaliby ludzi na całym świecie aby zobaczyć jak bardzo kochają rdzennych mieszkańców Palestyny? Cóż, żydzi to zrobili i to bez powodu.

Abe Foxman, dyrektor krajowy ADL musi wykorzystać ogromną, niszczycielską siłę globalnej polityki żydowskiej tak naturalnie, że chce zmierzyć reakcję na nią. Ale zamiast refleksji nad wynikami przeprowadzonych badań i zwrócenia się do swoich ludzi w nadziei na ich reedukację Foxman jak zawsze obwinia całą resztę ludzkości.

Dlaczego? Ponieważ w judeo-centrycznym wszechświecie żyd jest zawsze niewinny a goj zawsze winny.

ADL odkrył, że najmniej antysemickim krajem z poziomem 0,2% dorosłej populacji nienawidzącej żydów jest …Laos! Ale co to znaczy? ADL powinno zacząć osadnictwo żydów w Laosie? Może zamiast Palestyny to Laos jest tą ziemią ”šobiecaną’. Kłopot w tym, że gdy tylko żydzi zaczną emigrować do Laosu postawy antysemickie gwałtownie wzrosną. Ten żydowski dylemat ADL chce jeszcze rozwiązać.

Najwyraźniej według ADL terytoria na Zachodnim Brzegu w Strefie Gazy miały najwyższy wskaźnik ”šantysemicki’ na poziomie 93%. Ale czy to jest naprawdę antysemickie sprzeciwiać się tym, którzy plądrowali domy i zamordowali twoją rodzinę? Nie Abe, to nie jest antysemityzm, to jest wytrzymałość.

Pytania zamieszczone w ankiecie były również bardzo interesujące. Respondentom zadano szereg pytań (11) między innymi o żydowską władzę, plemienność żydów, żydowskich pieniędzy (!) i zachowanie żydów. Ci, którzy odpowiedzieli twierdząco na szczęść lub więcej negatywnych wypowiedzi na temat żydów uznano za ”šgłeboko zainfekowanych’ postawą antysemicką. Ale pozwolę sobie być innego zdania. Nie sądzę, że ci którzy odpowiedzieli twierdząco ich odpowiedzi były nieprawdziwe. Przemawiała przez nich szczerość wypowiedzi na podstawie obecnej łatwo zauważalnej sytuacji świata.

Teraz jeśli się nie mylę dochodzimy tutaj do możliwego stwierdzenia, że około jedna czwarta ludności świata jest prawdomówna i szczera. I to jest najbardziej pozytywny wynik tego badania i budujący bit informacji.

Ale wracając do wyników badań. Wydaje się, że 74% respondentów wskazało, że nigdy nie spotkało żyda, a jednak aż 25% z nich żywiło postawy antysemickie. Również z ogółu 26% ludzi, którzy przejawiali postawy antysemickie aż 70% z nich nigdy nie spotkało żyda.

W sumie wydaje się, że AIPAC, państwo żydowskie, SPI, CRIF, ADL i Bernard Henri Levy zainwestowali strasznie dużo energii dając żydom złą sławę.

By Gilad Atzmon

tł. ls.

Za: WolnaPolska.pl (Maj 19, 2014)


Gilad Atzmon jest znanym muzykiem jazzowym, komentatorem i aktywistą politycznym. W swoich licznych wypowiedziach, wywiadach i na stronach internetowych krytykuje judaizm ukazując zakłamanie tej pseudo-religii, sprzeciwia się ludobójstwu dokonywanemu przez państwo Izrael oraz przestrzega przed zagrożeniem dla świata ze strony syjonizmu. Atzmon urodził się w Izraelu w rodzinie żydowskiej, wyemigrował i mieszka w Wielkiej Brytanii.

ZOB: Gilad Atzmon – Jestem uczciwym Żydem syjonistą

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=74719 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]