Ukraińcy chcieli i… usunięto pomnik upamiętniający ofiary UPA

Aktualizacja: 2014-05-16 9:25 am

Z przemyskiego cmentarza zniknął pomnik upamiętniający zamordowane ofiary banderowców. O jego usunięcie mieli zabiegać Ukraińcy ze Związku Ukraińców w Polsce.

Pomnik stanowiła rzeźba przedstawiająca zamordowane dzieci przywiązane do drzewa drutem kolczastym.

Rzeźbę zdemontowano, bo uznano ją za samowolę budowlaną. Jednak gdy powstawała w 2003 roku nikt nie kwestionował jej legalności.

Wiele jednak wskazuje na to, że rzeźba została usunięta ze względu na poprawność polityczną. Chcieli tego Ukraińcy ze Związku Ukraińców w Polsce z Andrzejem Czornym na czele. Czorny jest także zastępcą przewodniczącego koła UPA „kombatantów” UPA.

 Źródło: narodowcy.net

ged

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=74674 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]