Brooklyn: Proces rabina oskarżonego o wieloletnie molestowanie seksualne swojej córki

Aktualizacja: 2009-03-7 7:41 pm

Przed sądem federalnym na Brooklynie zeznawała była żona rabina Israela Weingarten, który oskarżony jest o molestowanie seksualne swojej córki.

Rabin Weingarten miał molestować swoją córkę przez okres 7 lat, począwszy od 1990 roku kiedy córka miała 9 lat. Źona rabina, Feige Weingarten zeznawała, iż w czasie gdy mieszkali w Belgii, znalazła męża z córką w łóżku, rozebranych od połowy w dół. W kilka dni póżniej, córka wyznała, że ojciec molestował ją od dłuższego czasu. Podczas przesłuchania syna rabina, syn rozpłakał się gdy wyszło na jaw, że gotów był odebrać sobie życie i napisał list pożegnalny.

Rabin, który broni się sam, poskarżył się sędziemu John Gleeson, że tłumacz nie zrozumiał wyjaśnień jego byłej żony, która zeznawała w języku yidisz.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com – na podstawie Daily News


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=7439 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]