Aktualizacja strony została wstrzymana

Zamiast trailera „Lotów do Katynia”

Dobrze, że po 4 latach można usłyszeć głosy różnych ludzi (zwykle schowanych za kamerami) i zobaczyć zdjęcia, których wcześniej „nie było” – dobrze też, że tego rodzaju film, jak 10.04.10 – Na własne oczy Jacka Kruczkowskiego powstał. Można by go streścić jako: poszukiwania miejsca katastrofy. Zresztą pojawił się ów film 10 kwietnia 2014 nieco na marginesie całego „żywiołowego sporu” między brzozo-beczkowcami a wybuchowcami; „sporu”, który przybrał na takiej sile, iż ciężko było nadążyć za konferencjami prasowymi, które się sypały jedna za drugą wczorajszego dnia, tak jak ekspertyza za kontr-ekspertyzą, a wizualizacja za kontr-wizualizacją (choć nie wiadomo wciąż, czy wizualizację RIA NOVOSTI jest coś w stanie intelektualnie przebić).

Myślę, że film Kruczkowskiego jako pierwszy z dotychczasowych wideo-dokumentów stara się przede wszystkim koncentrować na dostarczeniu jakiejś faktografii (archiwalia plus relacje świadków ze Smoleńska i Katynia), a nie od razu interpretacji tego, co mogło się 10 Kwietnia dziać – na pewno więc trzeba Na własne oczy obejrzeć parokrotnie (na własne oczy), co, sądzę, będzie możliwe, gdy film będzie dostępny na YT. Poniżej moje opracowanie do pobrania.

http://yurigagarinblog.files.wordpress.com/2014/02/fym-zamiast-trailera-lotc3b3w-do-katynia.pdf

Miłej lektury (proszę się nie zrażać objętością, większość stanowią ilustracje) :)

Free Your Mind

P.S. Niestety, nocą wyruszam w długą drogę, a jutro przed południem, z racji różnych obowiązków, będę poza Siecią, tak, że trudno mi powiedzieć, kiedy będę mógł włączyć się w dyskusję wokół filmu Kruczkowskiego i zaprezentowanych w nim materiałów i relacji świadków. Mój głos w dyskusji jednak to powyższe opracowanie.

Za: Free Your Mind (11 kwi 2014) | http://centralaantykomunizmu.blogspot.com/2014/04/zamiast-trailera-lotow-do-katynia.html