Zamiast trailera “Lotów do Katynia”

Aktualizacja: 2014-04-11 10:08 am

Dobrze, że po 4 latach można usłyszeć głosy różnych ludzi (zwykle schowanych za kamerami) i zobaczyć zdjęcia, których wcześniej „nie było” – dobrze też, że tego rodzaju film, jak 10.04.10 – Na własne oczy Jacka Kruczkowskiego powstał. Można by go streścić jako: poszukiwania miejsca katastrofy. Zresztą pojawił się ów film 10 kwietnia 2014 nieco na marginesie całego „żywiołowego sporu” między brzozo-beczkowcami a wybuchowcami; „sporu”, który przybrał na takiej sile, iż ciężko było nadążyć za konferencjami prasowymi, które się sypały jedna za drugą wczorajszego dnia, tak jak ekspertyza za kontr-ekspertyzą, a wizualizacja za kontr-wizualizacją (choć nie wiadomo wciąż, czy wizualizację RIA NOVOSTI jest coś w stanie intelektualnie przebić).

Myślę, że film Kruczkowskiego jako pierwszy z dotychczasowych wideo-dokumentów stara się przede wszystkim koncentrować na dostarczeniu jakiejś faktografii (archiwalia plus relacje świadków ze Smoleńska i Katynia), a nie od razu interpretacji tego, co mogło się 10 Kwietnia dziać – na pewno więc trzeba Na własne oczy obejrzeć parokrotnie (na własne oczy), co, sądzę, będzie możliwe, gdy film będzie dostępny na YT. Poniżej moje opracowanie do pobrania.

http://yurigagarinblog.files.wordpress.com/2014/02/fym-zamiast-trailera-lotc3b3w-do-katynia.pdf

Miłej lektury (proszę się nie zrażać objętością, większość stanowią ilustracje) :)

Free Your Mind

P.S. Niestety, nocą wyruszam w długą drogę, a jutro przed południem, z racji różnych obowiązków, będę poza Siecią, tak, że trudno mi powiedzieć, kiedy będę mógł włączyć się w dyskusję wokół filmu Kruczkowskiego i zaprezentowanych w nim materiałów i relacji świadków. Mój głos w dyskusji jednak to powyższe opracowanie.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=74226 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]