Żydzi kupili ziemię we Wrocławiu. Za 1 proc. wartości

Aktualizacja: 2014-04-9 8:12 am

Radni Rady Miejskiej we Wrocławiu zgodzili się, by Gmina Żydowska kupiła działkę o powierzchni 118 mkw. Otrzymali ulgę 99 proc. i ziemia będzie kosztować ich 1817,71 zł.

Chodzi o teren przy ul. św. Antoniego, obok synagogi Pod Białym Bocianem, podaje Gazeta Wrocławska.

Aleksander Gleichgewicht, który przewodzi wrocławskiej Gminie Żydowskiej, uważa, że to działanie nie jest „specjalnym traktowaniem”. „Ten teren nam się po prostu należał i tyle” – powiedział Gleichgewicht. Jeszcze nie wiadomo, jak Gmina zagospodaruje działkę.

Urzędnicy z wrocławskiego magistratu mówią, że zbycie nieruchomości to wywiązanie się przez miasto ze zobowiązań dotyczących zakończenia tzw. postępowań regulacyjnych.

Gmina Żydowska zrzekła się w związku z tym roszczeń do kilkudziesięciu nieruchomości, które należą do miasta Wrocławia.

Pac/gazeta wrocławska

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=74184 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]