Iran: Nie chcemy biura UE

Aktualizacja: 2014-04-7 5:33 pm

Ajatollah Ali Motavedi-Kermani, reprezentant przywódcy Iranu przy Gwardii Rewolucyjnej, odniósł się do nieformalnie przekazanej Iranowi propozycji otwarcia w Teheranie przedstawicielstwa Unii Europejskiej. Jego zdaniem Unia powinna wyciągnąć wnioski z zamknięcia ambasady USA, gdyż Irańczycy nie pozwolą na stworzenie w swoim kraju kolejnego gniazda szpiegów. Ajatollah skrytykował też przyjętą w tym tygodniu uchwałę Parlamentu Europejskiego o strategii wobec Iranu, w której zarzuca mu się nie przestrzeganie praw człowieka. Zdaniem duchownego oskarżenia te są fałszywe i stanowią dowód złej woli UE.

(na podst. Press TV oprac. JS)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=74163 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]