Obama nie wytrzymał kontaktu z… różańcem

Aktualizacja: 2014-04-3 10:00 am

Nieugięty w walce z Kościołem Barack Obama i znana promotor aborcji Nancy Pelosi przerzucają się nawzajem różańcem, jaki prezydent Stanów Zjednoczonych otrzymał od Ojca Świętego Franciszka – poświęcony przez samego papieża różaniec musiał bardzo uwierać prezydenckie ciało, skoro przy najbliższej okazji oddał go… wspomnianej kongresmen.

Ta ostatnia jest zapewne pierwszą osobą, która w jednym tygodniu otrzymała jednocześnie: poświęcony różaniec od głowy znienawidzonego przez nią Kościoła katolickiego oraz nagrodę im. Margaret Sanger – „uhonorowało” ją zbrodnicze Planned Parenthood.

Wprawdzie prezydencki gest wywołał niemałe oburzenie katolików, którzy nie potrafili zrozumieć, jak można oddać poświęcony przez Ojca Świętego różaniec zdeklarowanej zwolenniczce aborcji oraz innych działań wymierzonych w ludzkie życie, niemniej jednak warto zauważyć dwie rzeczy.

Po pierwsze jest zastanawiające, dlaczego prezydent Stanów Zjednoczonych nie wytrzymał przy poświęconych paciorkach, służących do odmawiania tej najpiękniejszej z modlitw, będącej zarazem egzorcyzmem.

Po drugie – trafił we właściwe ręce, gdyż Pan Jezus przychodzi właśnie dla grzeszników. Nancy Pelosi tymczasem ma poważny problem z wiarą oraz tożsamością, na co uwagę zwrócił już nie jeden biskup, mówiąc, że nie można być jednocześnie katolikiem i postępować wbrew Ewangelii i przykazaniom (kongresmen Pelosi znana jest z tego, iż trwając w grzechu śmiertelnym, przystępuje do Komunii Świętej).

Może się zatem okazać, że wprawdzie Barack Obama już wybrał stronę, po której stoi, to Nancy Pelosi rokuje nieco więcej. Może – paradoksalnie – prezydencki gest przy wspólnym lunchu umożliwi jej nawrócenie?

Anna Wiejak

Fot. Ichtis.info

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŹONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji [Prawy.pl] pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=74128 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]