Aktualizacja strony została wstrzymana

Brytyjskie banki nie chcą wypłacać pieniędzy swoim klientom

Szokujące i potencjalnie bardzo szkodliwe tendencje mogą po cichu pojawiać się w USA Wielkiej Brytanii  i na świecie.

Wiele banków odmawia swym klientom podejmowania większych sum pieniędzy. Dotknęło to na przykład posiadaczy kont w HSBC, drugim co wielkości banku na świecie.

Washington Times podaje jako przykład historię Stephena C. [Cotton], który próbował podjąć ze swego konta pieniądze, aby spłacić dług 11500 dolarów, jaki zaciągnął u swej matki. Bank odmówił jego życzeniu, twierdząc, iż musi mieć dowód, na co pieniądze zostaną wykorzystane [sic!! – admin]. Następnie Stephen C. został zmuszony do negocjacji z własnym bankiem, aby uzyskać dostęp do własnego konta, a i tak wypłacono mu zaledwie część tego, czego żądał.

Co gorsza, bank HSBC przyznał w oświadczeniu opublikowanym przez BBC, że w ogóle nie poinformował swych klientów o takiej zmianie polityki. Bank oczywiście utrzymuje, że czyni to dla dobra i ochrony swych klientów – lecz inni sądzą, że kryją się za tym zupełnie inne motywy.

Historycznie rzecz biorąc takie ograniczenia wypłat są często oznaką niewypłacalności systemu bankowego, czyli po prostu braku pieniędzy w kasie.

Bank of America w Atlancie pozwala na podejmowanie co najwyżej 2000 dolarów. Podobną politykę uchwalił JP Morgan Chase.

Dr Steve Sjuggerud, analityk finansowy w Stansberry & Associates, zastanawia się, czy nie są to objawy początku kolejnego kryzysu bankowego. Również i on miał te same problemy w swym banku w rodzinnym mieście w pobliżu Jacksonville na Florydzie, gdy zażądał wypłaty 15000 dolarów w gotówce.

Dr Sjuggerud radzi:

Zrób natychmiast dwie rzeczy.
Po pierwsze – idź do banku i podejmij dużą kwotę ze swych oszczędności. Kryzysu jeszcze nie ma, ale dla świętego spokoju dowiedz się, ile pieniędzy bank pozwoli ci podjąć. Wycofaj część z nich i ukryj w bezpiecznym miejscu, aby mieć rezerwę na nagłe przypadki.
Po drugie – staraj się ulokować część swych oszczędności poza zasięgiem jakiegokolwiek rządu lub korporacji.

http://www.wealthreporter.com
S
krócone tłumaczenie gajowego Maruchy

W oryginale znajduje się jeszcze informacja na temat „alternatywnych pieniędzy”.
Admin

KOMENTARZ BIBUŁY: Zadzwoniliśmy do 2 banków w USA, tych z pierwszej dziesiątki, z pytaniem czy są jakieś restrykcje z pobieraniem gotówki. Odpowiedź była taka sama: nie ma. Oczywiście, przy korzystaniu z ATM limity są na poziomie $200 – $500 na dzień, ale to nie powinno budzić podejrzeń i ma uzasadnienie. Również przy pobieraniu gotówki z okienka jakieś limity mogą wynikać z dziennej zasobności banku.

Oczywiście nie znamy przypadku pana Stephena Cotton, który w Wielkiej Brytanii, w brytyjskim (a nie jak podano wyżej, w USA czy w amerykańskim banku) usiłował pobrać gotówkę ze swojego konta. Z artykułu w The Washington Times wynika, że bank HSBC rzeczywiście wprowadził utrudnienia, nie informując o tym swoich klientów (co nie znaczy, że informacja nie była dostępna na stronie internetowej, a jedynie, że nie rozesłano do klientów wznowionej umowy), jednak po tym incydencie, wycofano się z tych restrykcji – co z kolei nie zostało już podane w tekście źródłowym.

Czyli: jak na razie nie ma restrykcji – poza oczywistymi przypadkami gdy zamierzamy podjąć znaczną kwotę, której bank w danym dniu nie posiada; wtedy należy powiadomić bank o zamiarze pobrania gotówki na dzień/kilka dni naprzód.

Poza tym, podane dalej w tekście zalecenia, niekoniecznie dodają bezpieczeństwa naszym zasobom finansowym. Współczesne państwa z ich lichwiarskimi przepisami, mogą z dnia na dzień zarządzić co im się podoba i co będzie korzystne w ramach kolejnego etapu wcielania NWO, w tym również nałożyć limity na pobieranie gotówki z banku. Pewnego pięknego dnia mogą również – jak to robiły w przeszłości – np. zakazać posiadania złota, lub – właśnie! – zakazać posiadania gotówki lub ją unieważnić, z, dajmy na to, trzymiesięcznym terminem wpłacenia posiadanej gotówki do banków. Mogą – i zrobią to w swym diabolicznym zamyśle, jeśli nie odsuniemy tej lucyferycznej elitki od sfery wpływów! – wprowadzić Cashless society. Jak na razie jednak, możemy pobierać swoje pieniądze z banków i wydawać je na swoje cele. Alarm odwołany; stan pogotowia – podtrzymany.

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2014-03-31) | http://marucha.wordpress.com/2014/03/31/amerykanskie-banki-nie-chca-wyplacac-pieniedzy-swoim-klientom/ | Amerykańskie banki nie chcÄ… wypłacać pieniędzy swoim klientom

Skip to content