Filozof: więzienie za krytykę globalnego ocieplenia!

Lawrence Torcello, profesor filozofii pracujący w Rochester Institute of Technology, wezwał do… więzienia przeciwników teorii globalnego ocieplenia.  Podkreślił, że w tym przypadku wolność słowa nie powinna przysługiwać przeciwnikom kontrowersyjnej teorii i programu, jaki na jej podstawie jest promowany.

Jego zdaniem „negacjonizm” globalnego ocieplenia to wynik kampanii dezinformacyjnej prowadzonej z przyczyn finansowych. Utrudnia on podjęcie działań mających na celu zapobieżenie „kryzysowi”. Torcello stwierdził także, że powinno się wprowadzić zmiany prawne w świetle których krytyka globalnego ocieplenia nie byłaby chroniona zgodnie z konstytucyjnymi zapisami dotyczącymi wolności słowa. „Musimy wprowadzić rozróżnienie między ochroną czyichś niepopularnych wierzeń, a tworzeniem strategicznej kampanii mającej na celu utrudnienie opinii publicznej dostępu do opinii specjalistów” – podkreśla.

Tymczasem według badań Instytutu Gallupa większość Amerykanów nie jest nie popiera teorii globalnego ocieplenia ani nie dostrzega skutków zmiany klimatu. Ponadto, choć w nauce dominuje teza o tym, że człowiek ma wpływ na zmiany klimatu, to liczni naukowcy i specjaliści są przeciwnego zdania. Patrick Moore, współzałożyciel Greenpeace, dowodził przed amerykańskim Senatem, że nie ma naukowych dowodów na to, że emisja dwutlenku węgla jest główną przyczyną ocieplenia klimatu.

Źródło: prisonplanet.com

Mjend

Foto: By AgnosticPreachersKid (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-03-19) | http://www.pch24.pl/filozof--wiezienie-za-krytyke-globalnego-ocieplenia-,21784,i.html

Skip to content