Filozof: więzienie za krytykę globalnego ocieplenia!

Aktualizacja: 2014-03-19 10:05 am

Lawrence Torcello, profesor filozofii pracujący w Rochester Institute of Technology, wezwał do… więzienia przeciwników teorii globalnego ocieplenia.  Podkreślił, że w tym przypadku wolność słowa nie powinna przysługiwać przeciwnikom kontrowersyjnej teorii i programu, jaki na jej podstawie jest promowany.

Jego zdaniem „negacjonizm” globalnego ocieplenia to wynik kampanii dezinformacyjnej prowadzonej z przyczyn finansowych. Utrudnia on podjęcie działań mających na celu zapobieżenie „kryzysowi”. Torcello stwierdził także, że powinno się wprowadzić zmiany prawne w świetle których krytyka globalnego ocieplenia nie byłaby chroniona zgodnie z konstytucyjnymi zapisami dotyczącymi wolności słowa. „Musimy wprowadzić rozróżnienie między ochroną czyichś niepopularnych wierzeń, a tworzeniem strategicznej kampanii mającej na celu utrudnienie opinii publicznej dostępu do opinii specjalistów” – podkreśla.

Tymczasem według badań Instytutu Gallupa większość Amerykanów nie jest nie popiera teorii globalnego ocieplenia ani nie dostrzega skutków zmiany klimatu. Ponadto, choć w nauce dominuje teza o tym, że człowiek ma wpływ na zmiany klimatu, to liczni naukowcy i specjaliści są przeciwnego zdania. Patrick Moore, współzałożyciel Greenpeace, dowodził przed amerykańskim Senatem, że nie ma naukowych dowodów na to, że emisja dwutlenku węgla jest główną przyczyną ocieplenia klimatu.

Źródło: prisonplanet.com

Mjend

Foto: By AgnosticPreachersKid (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=73921 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]