Hillary Clinton – radykalna w złym kierunku

„Nie ma postępu ludzkości bez zagwarantowania kobietom prawa do aborcji!” – powiedziała na forum ONZ była amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton. Polityk przemawiała z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Clinton, która prawdopodobnie będzie się ubiegać o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2016 r., jest przekonana, że wszelkie działania na rzecz poprawy sytuacji kobiet zawsze mają zaczynać się od zwiększenia dostępu do antykoncepcji i aborcji.

Według Hillary Clinton ograniczenia aborcji „hamuje postęp ludzkości”. Tylko możliwość „ochrony zdrowia reprodukcyjnego oraz praw kobiet” jest gwarantem równości między kobietami i mężczyznami i przyczynia się do rozwoju społecznego. Za punkt wyjścia, jeśli chodzi o prawa kobiet, Clinton uznała rozszerzenie dostępu do „usług w zakresie planowania rodziny”, takich jak antykoncepcja i aborcja.

Aborcja jako podstawowe prawo człowieka od dawna jest obsesją pani Clinton. W opinii komentatorów politycznych, to właśnie ona popchnęła swego męża, ówczesnego prezydenta  Billa Clintona, do podpisania w 1993 r. pięciu zarządzeń umożliwiających finansowanie aborcji z funduszy federalnych.

W 1994 r. Clintonowie ustalili skład amerykańskiej delegacji na konferencję ONZ w sprawie ludności i rozwoju w Kairze. Wybrali przedstawicieli środowisk pro-aborcyjnych, którzy mieli przeforsować uznanie swobodnego dostępu do aborcji za „fundamentalne prawo człowieka”. „Usługi aborcyjne” miały zostać wymienione w definicji „świadczeń na rzecz zdrowia reprodukcyjnego”.

Hillary Clinton, która przez całą swoją polityczną karierę domagała się pełnej legalizacji aborcji, wykorzystywała w swych spotach wyborczych fakt, że kiedyś spotkała się z bł. Matką Teresą z Kalkuty – osobą, która określała aborcję jako największe zagrożenie dla pokoju na świecie.

A teraz ciekawostka. W 2013 r., na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych, w „uznaniu wybitnych zasług w rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy” Hilary Clinton została odznaczona Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego LifeSiteNews (K.Andersen) – 13.03.2014 r.]

Za: Human Life International - Polska -- Polski serwis pro-life (18/03/2014) | http://www.hli.org.pl/drupal/pl/node/9117

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content