Sponsorzy nie wesprą parady św. Patryka. To kara za „homofobię”

Aktualizacja: 2014-03-17 1:10 pm

Największy irlandzki browar wycofał się ze wsparcia parady św. Patryka w Nowym Jorku. Rzecznik Guinessa tłumaczył, że to znak protestu wobec „dyskryminacji” homoseksualistów, którym nie zezwolono na udział w paradzie.

Homoseksualiści chcieli wziąć udział w tegorocznej paradzie św. Patryka w Nowym Jorku jako odrębna grupa. Organizatorzy imprezy odpowiedzieli, że osoby homoseksualne mogą w niej uczestniczyć, ale anonimowo – bez transparentów i oznak świadczących o ich przywiązaniu do homoseksualnego stylu życia. Aktywiści ruchu LGBT nie zgodzili się na takie warunki, pod ich naciskiem z imprezy wycofał się główny sponsor.

Irlandzki browar Guinness poinformował w niedzielę, że „nie będzie uczestniczyć w tegorocznej paradzie św. Patryka organizowanej w Nowym Jorku z powodu wyłączenia z udziału w niej gejów i lesbijek”. Firma podkreśla, że oczywiście posiada „długą historię wspierania różnorodności i jest zwolennikiem równości dla wszystkich”.

Browar ogłosił swoją decyzję po fiasku rozmów przedstawicieli miasta z organizatorami parady. Burmistrz Blassio naciskał, by do parady włączyć mniejszości seksualne manifestujące swój sposób życia. Organizatorzy kategorycznie odmówili, twierdząc, że byłoby to sprzeczne z duchem i ideą katolickiego święta.

Ze sponsorowania imprezy wycofały się także Boston Beer Co i Heineken.

Źródło: Reuters, AS.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=73905 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]