Trzy toalety uczczą norweską konstytucję

W norweskim parlamencie staną trzy francuskie… toalety publiczne dla uczczenia rocznicy podpisania tamtejszej konstytucji. Ekspozycja ma pokazać silne związki norweskiej ustawy zasadniczej z dziedzictwem rewolucji francuskiej.

Przywiezione z Paryża toalety publiczne opatrzone hasłami Rewolucji Francuskiej: Wolność, Równość, Braterstwo staną w norweskim parlamencie z okazji 200. rocznicy konstytucji. Eksponowane obiekty pokryte są kolorami nawiązującymi do barw znajdujących się na francuskiej fladze.

Instalacja ma być także wyrazem „spoglądania” przez Norwegię na Unię Europejską. Wystawa w zamyśle autorów powinna wskazywać gdzie znajdowały się źródła inspirujące twórców norweskiej konstytucji – Deklaracja niepodległości Stanów Zjednoczonych z 1776, Rewolucja Francuska, jak i angielski system parlamentarno-gabinetowy.

Źródło: abc.es

luk

KOMENTARZ BIBUŁY: Ale poza tym, organizatorzy tejże wystawy są podobno zdrowi… A może…
A może chodzi im o przemycenie jakiejś idei, że ta cała dzisiejsza demokracja z jej rewolucyjnymi korzeniami, nadaje się tylko do spłukania w toalecie? Kto wie o co im chodzi.

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-03-05 ) | http://www.pch24.pl/trzy-toalety-uczcza-norweska-konstytucje,21508,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content