Przedstawiciel Ukrainy przy ONZ: Banderowcy zostali zniesławieni na procesie norymberskim

Aktualizacja: 2014-03-4 10:13 am

Oskarżenia zostały sfałszowane a pozycja Związku Sowieckiego na procesie norymberskim „była niesprawiedliwą” – powiedział dziennikarzom Jurij Siergiejew – stały przedstawiciel Ukrainy przy ONZ.

„Rosyjska – sowiecka strona w tamtym czasie próbowała naciskać na sojuszników, by uznali banderowców i innych [ukraińskich nacjonalistów – Kresy.pl] za zbrodniarzy. Dlaczego norymberski proces tego nie potwierdził? Dlatego, że fakty zostały sprokurowane. Dlatego, że pozycja Związku Sowieckiego w tym okresie była niesprawiedliwa” – powiedział Siergiejew dziennikarzom.

Siergiejew wezwał do niegeneralizowania współczesnej Ukrainy, sprowadzającego się do twierdzenia, że wszyscy mieszkańcy zachodniej Ukrainy to naziści i banderowcy.

„Miliony Ukraińców na Zachodzie to normalni europejscy obywatele” – powiedział Siergiejew, twierdzą to samo o partii „Swoboda”.

Bigmir.net/Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=73631 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]