50 brytyjskich parlamentarzystów pisze do Donalda Tuska, wywierając presję w sprawie „zwrotu mienia” Żydom. „To jedna z głównych trosk Wlk. Brytanii”

Aktualizacja: 2014-02-28 11:21 am

Opisywaliśmy debatę w Izbie Lordów oraz jednoznaczne stanowisko wyższej izby angielskiego parlamentu wobec Polski. To nie koniec. Brytyjscy parlamentarzyści piszą do Donalda Tuska, domagając się zajęcia stanowiska w kwestii zwrotu mienia żydowskiego przez Polskę.

Jak informuje izraelski Haaretz, rzecznik brytyjskiego rządu określił kwestię resytyucji mienia ofiar Holokaustu jako „jedną z głównych trosk Wielkiej Brytanii” oraz „zobowiązął rząd do dalszego podnoszenia kwestii braku wprowadzenia w życie zapowiedzi poczynionych na arenie międzynarodowej”.

„Haaretz” informuje również o piśmie podpisanym przez 50 brytyjskich parlamentarzystów, którzy napisali do Premiera Rządu RP Donalda Tuska. Nalegają, by Premier RP odniósł się do kwestii restytucji mienia.

Polska ma obowiązek zwrotu własności tym, którzy przeżyli Holokaust, ich potomkom i innym ofiarom. Własność została przejęta przez nazistow, a następnie znacjonalizowana przez reżim komunistyczny

czytamy w liście.

Charakterystyczne jest, że izraelska prasa tytułuje artykuły dotyczące tej kwestii, pisząc o mieniu „skradzionym przez nazistów”, a „przejętym przez Polskę”. W tekście brakuje doprecyzowania, kim byli naziści…

 


 

Teksty powiązane:

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=73571 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]