Aktualizacja strony została wstrzymana

Janukowicz a MFW, czyli co media przemilczały

Sprawa z Janukowiczem jest o tyle skomplikowana, ze nie ważne co gazety podają na pożarcie gawiedzi – ważne, czego nie podają.

Mnie, osobiście, zawsze najbardziej podejrzane wydają się rutynowe oskarżenia o ‘życie pełne zbytku’ rożnych przywódców, których mamy planowo znienawidzić (Marcos, Husajn, Kadafi, Assad…).  Jest to oddziaływanie na prymitywne instynkty gawiedzi i duraków. Kiedyś pokazywano  pałac, w którym mieszka Putin. Potem się okazało, że to był pięciogwiazdkowy hotel, z którym akurat Putin nie miał nic wspólnego.

Ja nie mam jakichś sentymentów do Janukowicza. Ale w głowie mi się nie mieści, że Ukraińcy z Zachodniej Ukrainy rzucają się na Ukraińca, z Zachodniej Ukrainy! Jeszcze żeby Janukowicz był rosyjskiego pochodzenia!

Tłuszcza ukraińska przypomina sienkiewiczowski majdan, po którym kozacy ciągali Barabasza i innych ‘podejrzanych’,  a chcieli posiekać Skrzetuskiego, bo był Polakiem.

Pozwole sobie przypomnieć, co się stało na Ukrainie i co próbował zrobić Janukowicz.

Latem 2010 roku Ukraina otrzymała od MFW (czytaj: żydowskich lichwiarzy) pożyczkę na prawie 15 mld dolarów. Jednak po wypłacie części pieniędzy została ona zawieszona, bo władze Ukrainy odstąpiły od realizacji uzgodnionych z MFW warunków pomocy ”” rezygnacji z subsydiowania energii, zamrożenia płac i emerytur.

W listopadzie 2013 roku Ukraina spłaciła przedostatnią ratę tego kredytu. Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zapowiedział, że będzie korzystać z kredytu MFW tylko wtedy, gdy Fundusz zmieni swoje wymagania.

Media podały, że podczas grudniowego (2013) spotkania z byłymi prezydentami Ukrainy, Janukowycz zapowiedział, że dopóki MFW stawia takie warunki jak zamrożenie płac, emerytur czy podniesienie cen gazu, kraj takich pożyczek nie potrzebuje.

W kwietniu 2013 roku MFW opublikował raport, w którym zaleca ograniczenie „subsydiowania energii”. Subsydiowanie energii to nic innego jak ulgi podatkowe na energię i paliwa, czyli utrzymywanie cen dla konsumentów na niskim poziomie.

„Subsydia, pomyślane jako środek ochrony konsumentów w praktyce zwiększają nierównowagę fiskalną, eliminują inne pilne wydatki publiczne, obniżają prywatne inwestycje, w tym w sektorze energetycznym. Dotacje zachęcają również do nadmiernego zużycia energii, sztucznie promują energochłonne i kapitałochłonne gałęzie przemysłu, ograniczają zachęty do inwestowania w odnawialne źródła energii, przyspieszają wyczerpywanie się zasobów naturalnych i obniżają konkurencyjność” – stwierdza bełkotliwie raport „Reforma subsydiowania energii: lekcje i implikacje”.

Dodatkowo raport MFW ocenia, że likwidacja subsydiów polegających na zaniżaniu cen mogłaby spowodować 13 proc. spadek emisji CO2.

Jak widzimy z powyższego żydowska lichwa pod przykrywką ograniczenia emisji CO2 wymusza zwiększenie obciążeń podatkowych. Prowadzi to do zwiększenia cen podstawowych surowców energetycznych, takich jak gaz i benzyna, dla rodzimej ludności ”” tym samym taka polityka powoduje zubożenie społeczeństwa. Co więcej, zwiększone w ten sposób wpływy z podatków trafiają do budżetu tylko po to, aby za chwile powędrować na spłaty kredytów zaciągniętych u żydowskiej lichwy z MFW.

Dokładnie ten sam mechanizm zadziałał w 1980 roku w Polsce. Żydowska lichwa wymusiła na wiosnę na ekipie Jaruzelskiego zamrożenie płac przy równoczesnym wzroście cen podstawowych produktów żywnościowych. W konsekwencji już w lipcu rozpoczęły się w Polsce strajki.

Janukowycz w przeciwieństwie do Jaruzelskiego na taki rozwój wypadków nie zgodził się.

Rozmowy z MFW oraz UE zostały zawieszone w listopadzie 2013 roku.

Pod koniec listopada rozpoczęły się protesty na Majdanie.

Fran SA

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2014-02-25)

KOMENTARZ BIBUŁY: Pewne nieścisłości (np. dotyczące okresu panowania ekipy Jaruzelskiego), Autor sprostowuje w Komentarzach pod tekstem źródłowym.


USA: Stręczenie Ukrainy MFW

Stany Zjednoczone zachęcają Ukrainę do rozmów na temat pożyczki z Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Sekretarz Skarbu USA Jack Lew rozmawiał w tej sprawie z Arsenijem Jaceniukiem, jednym z liderów ukraińskiej opozycji, która w ostatnich dniach przejęła władzę w Kijowie.

Lew, który uczestniczył wcześniej w spotkaniu G20 w Sydney, podkreślił, że najbogatsze państwa świata popierają stworzenie przez MFW pakietu pomocowego dla Ukrainy. W rozmowie telefonicznej z Jaceniukiem zaznaczył, że Kijów musi wprowadzić reformy, które zostaną wsparte przez MFW.

Deklaracje pomocy Ukrainie płyną również z innych krajów Zachodu. Wczoraj mówił o tym szef brytyjskiego MSZ William Hague. O chęci pomocy mówią także Niemcy. Z kolei szef polskiej dyplomacji w rozmowie z BBC zapewnił, że Polska wesprze Kijów w rozmowach z funduszem.

MFW wraz z Unią Europejską już w zeszłym roku proponowało Ukrainie udzielenie pożyczki w wysokości 20 mld dolarów, domagając się w zamian głębokich reform, między innymi zaprzestania dotowania nośników energii. Wtedy prezydent Wiktor Janukowycz odrzucił tę propozycję, wybierając wsparcie ze strony Moskwy. Po upadku Janukowycza, Rosja wstrzymała planowany zakup ukraińskich obligacji.

Ukraina jest w tragicznym położeniu gospodarczym. Około 12 mld dolarów z 73 mld dolarów zagranicznych i krajowych zobowiązań musi spłacić w tym roku. Nie ma jednocześnie szans na pożyczenie potrzebnych pieniędzy na rynku, bo jej obligacje zostały zakwalifikowane przez agencje ratingowe jako śmieciowe.

Za: bankier.pl

Za: xPortal.pl (24 lutego 2014)

Za:
Deprecated: preg_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /home/bibulaco/public_html/wordpress/wp-includes/kses.php on line 1745