Apel młodej Ukrainki finansowali Amerykanie

Autorem klipu, w którym młoda Ukraina apeluje o pomoc protestującym na Majdanie, jest Amerykanin Ben Moses a jednym z jego producentów jest Larry Diamond, członek Council on Foreign Relations, wpływowego amerykańskiego think tanku powiązanego z Departamentem Stanu USA – ujawnili analitycy z Centrum dla Badań nad Globalizacją „Global Research”.

 [youtube Hvds2AIiWLA]

Moses wcześniej kręcił filmy dokumentalne o konfliktach w Egipcie, Malezji, Wenezueli i Zimbabwe.

Producent filmu współpracował z [osławioną – admin] organizacją National Endowment for Democracy, o której się mówi, że stała za ukraińską „pomarańczową rewolucją”, która przyniosła władzę Wiktorowi Juszczence. NED jest podejrzewana również o wywoływanie powstań i inspirowanie zamachów w celu zmian władzy w innych krajach, kojarzoną jako „cywilne ramię” CIA – pisze tvn24.pl.

„Global Research” uważa, że film przedstawia sytuację na Ukrainie w sposób niezwykle subiektywny i jednostronny i próbuje wmawiać światowej opinii publicznej, że jedynym powodem wybuchu niezadowolenia na kijowskiej ulicy jest „pragnienie demokracji”. – Oto jak działa propaganda. Im prościej, tym lepiej – ocenia autor analizy.

„Global Research” to kanadyjski think-tank, który w najbardziej krytyczny sposób ocenił opublikowany 10 lutego film „I am a Ukrainian”.

Źródło: tvn24.pl
http://wiadomosci.dziennik.pl

Powtórzmy za autorytetem w dziedzinie prawa, prof. Marianem Filarem: nawet, jeśli coś sfałszowano, to w dobrym celu.
Admin

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2014-02-24 ) | http://marucha.wordpress.com/2014/02/24/apel-mlodej-ukrainki-finansowali-amerykanie/

Skip to content