Apel młodej Ukrainki finansowali Amerykanie

Aktualizacja: 2014-02-24 11:30 am

Autorem klipu, w którym młoda Ukraina apeluje o pomoc protestującym na Majdanie, jest Amerykanin Ben Moses a jednym z jego producentów jest Larry Diamond, członek Council on Foreign Relations, wpływowego amerykańskiego think tanku powiązanego z Departamentem Stanu USA – ujawnili analitycy z Centrum dla Badań nad Globalizacją “Global Research”.

 [youtube Hvds2AIiWLA]

Moses wcześniej kręcił filmy dokumentalne o konfliktach w Egipcie, Malezji, Wenezueli i Zimbabwe.

Producent filmu współpracował z [osławioną – admin] organizacją National Endowment for Democracy, o której się mówi, że stała za ukraińską “pomarańczową rewolucją”, która przyniosła władzę Wiktorowi Juszczence. NED jest podejrzewana również o wywoływanie powstań i inspirowanie zamachów w celu zmian władzy w innych krajach, kojarzoną jako “cywilne ramię” CIA – pisze tvn24.pl.

“Global Research” uważa, że film przedstawia sytuację na Ukrainie w sposób niezwykle subiektywny i jednostronny i próbuje wmawiać światowej opinii publicznej, że jedynym powodem wybuchu niezadowolenia na kijowskiej ulicy jest “pragnienie demokracji”. – Oto jak działa propaganda. Im prościej, tym lepiej – ocenia autor analizy.

“Global Research” to kanadyjski think-tank, który w najbardziej krytyczny sposób ocenił opublikowany 10 lutego film “I am a Ukrainian”.

Źródło: tvn24.pl
http://wiadomosci.dziennik.pl

Powtórzmy za autorytetem w dziedzinie prawa, prof. Marianem Filarem: nawet, jeśli coś sfałszowano, to w dobrym celu.
Admin

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=73477 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]