Obama: antyhomoseksualne prawo Ugandy pogorszy stosunki międzynarodowe

Aktualizacja: 2014-02-19 1:25 pm

Proponowane antyhomoseksualne prawo Ugandy spotkało się z ostrą krytyką tzw. Zachodu. Szczególnie potępił je prezydent Stanów Zjednoczonych Barrack Obama. Jego zdaniem zakaz seksu homoseksualnego to pogwałcenie jednej z podstawowych wolności. 

Jeśli ugandyjskie prawo wejdzie w życie, to ciągła homoseksualna aktywność będzie zagrożona dożywociem. Według ogłoszonego przez Obamę oświadczenia jest to pogwałcenie praw człowieka. “Jako kraj i jako ludzie Stany Zjednoczone stale stają w obronie fundamentalnych wolności i powszechnych praw człowieka”, napisał prezydent Stanów Zjednoczonych. Jego zdaniem zakaz związków homoseksualnych to poważny cios „dla wszystkich na świecie, którzy są oddani sprawiedliwości, wolności i równości praw”. Zagroził także, że ewentualne wejście w życie ugandyjskiego prawa będzie mieć negatywny wpływ na relacje Stanów Zjednoczonych z afrykańskim krajem.

Jak informuje Ben Johnson na łamach lifesitenews.com, prezydent Ugandy Yoweri Museveni powiedział, że podpisze ewentualne prawo, zgodnie z którym akty takie jak: zarażanie innych AIDS, uprawianie seksu z nieletnimi i powtarzalne akty homoseksualne będą karane dożywociem. Wcześniej mówiono nawet o karze śmierci. Prezydent afrykańskiego kraju powiedział, że w wyrażeniu poglądu pomogli mu naukowcy, którzy powiedzieli mu, że homoseksualizm nie jest koniecznie zdeterminowany genetycznie.

Amerykańscy obrońcy życia i rodziny, mimo że nie zgadzają się z wszystkimi poglądami Museveniego, zauważają, że słowa Obamy są aktem kulturowego imperializmu. Zdaniem dr Janice Shaw Crouse z Concerned Women for America’s Beverly LaHaye Institute arogancja prezydenta „zapiera dech w piersiach”. – Prezydent stale nalega na to, by jego prywatne wartości i poglądy były zrównane z wartościami i przekonaniami innych narodów – powiedziała dr Shaw Crouse w wywiadzie dla LifeSiteNews.com. Jej zdaniem Obama próbuje narzucić całemu światu poglądy niewielkiej części Amerykanów.

Źródło: lifesitenews.com

Mjend

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=73404 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]