Henry Kissinger: „Za 10 lat nie będzie już Izraela”

Czy Izrael upadnie? Coraz głośniej mówią o tym sami prominentni, światowi politycy, chociażby amerykański dyplomata Henry Kissinger, który powiedział: „Za 10 lat nie będzie już Izraela”.

Opinia Kissingera wywołała niemałą burzę. Na stronie Press TV felietonista Kevin Barrett pisze: „Ta opinia Kissingera jest kategoryczna. Nie mówi, że Izrael jest w niebezpieczeństwie i można go ratować jeśli damy mu dodatkowe tryliony dolarów i zniszczymy jego wrogów militarnie… Nie proponuje żadnego wyjścia. Po prostu twierdza fakt: W 2022 Izrael nie będzie istniał”.

Co ciekawe tezę Kissingera potwierdzają badania amerykańskiej Wspólnoty Wywiadowczej [US Intelligence Community], na którą składają się: 16 agencji wywiadowczych. Badania noszą znamienny tytuł: „Przygotowanie do Bliskiego Wscchodu bez Izraela” [Preparing for a Post-Israel Middle East]. „Te 16 agencji wywiadowczych zgadzają się, że Izrael nie może przeciwstawić się nadchodzącemu walcowi palestyńskiemu składającemu się z Arabskiej Wiosny, Islamskiego Przebudzenia i zwiększającego się znaczenia Islamskiej Republiki Iranu” – pisze Barrett.

W samym raporcie napisane jest, że amerykański rząd nie ma już zasobów militarnych i finansowych „by dalej podtrzymywać Izrael wbrew życzeniom ponad miliarda jego sąsiadów”. Intelligence Community zaleca, by „Stany Zjednoczone zajmowały się własnym interesem narodowym i „wyciągnęły wtyczkę” dla Izraela”.

Barrett twierdzi, że pojawiające się wśród amerykańskich oficjeli „samozadowolenie” w kwestii losu Izraela może wypływać z następujących powodów:

– „Amerykańscy politycy i działacze polityczni „coraz bardziej mają dosyć izraelskiej bezkompromisowości i fanatyzmu”

– „Amerykanie czują „coraz większą niechęć do apodyktycznej dominacji dyskursu publicznego izraelskiego lobby”

– „Amerykańska społeczność żydowska nie jest już zjednoczona we wspieraniu Izraela”

– „Powszechną wiedzą staje się to, że Izrael i jego zwolennicy stoją za tajną operacją dezinformacyjną 11 września 2001 roku (It is becoming a common knowledge that Israel and its supporters carried out the 9/11 false-flag attacks)”

W artykule czytamy również: „W rzeczywistości Stany Zjednoczone ubożeją i poświęcają tysiące żołnierzy w wojnach dla Izraela – wojnach które szkodzą raczej niż pomagają strategicznym interesom amerykańskim”. A na koniec Barrett pisze: „Amerykańskim decydentom będzie dużo łatwiej iść w ślady Kissingera i 16 agencji wywiadowczych, żeby uznać to co oczywiste: Izrael doszedł do końca okresu przydatności do spożycia”.

sm

Źródło: http://concen.org/forum/thread-47248.html / www.presstv.ir

Za: Fronda.pl (18.02.2014) | http://www.fronda.pl/a/henry-kissinger-za-10-lat-nie-bedzie-juz-izraela,34646.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content