Miller: Order Orła Białego dla Kuklińskiego? Dajmy go Jaruzelskiemu i Kiszczakowi

Szef SLD, Leszek Miller nie ma wątpliwości, że jeśli Order Orła Białego dostanie płk. Ryszard Kukliński, to powinni go także otrzymać generałowie LWP, Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak.

Zdaniem Millera krytycy Kuklińskiego mają prawo uznawać go za zdrajcę, a sympatycy za bohatera. Szef SLD ma wątpliwości jednak, czy należy Kuklińskiemu przyznać Order Orła Białego. Zdaniem Millera, gdyby tak zdecydowała kapituła, to dobrym pomysłem byłoby nagrodzenie… wszystkich, którzy doprowadzili do Okrągłego Stołu. Wtedy, jego zdaniem „można to rozpatrzyć”.

Miller w rozmowie z Radiem Zet dodał, że mówiąc o osobach, które „doprowadziły do Okrągłego Stołu” ma na myśli nie tylko przedstawicieli „Solidarności”, ale także i komunistów, w tym Jaruzelskiego i Kiszczaka.

Miller relatywizował też fakt, że obaj żołnierzy LWP odpowiedzialni są za komunistyczne zbrodnie.

W naszej historii działy się różne rzeczy, natomiast jeżeli mówimy, że Okrągły Stół otworzył Polsce drogę do przemian, z których dzisiaj korzystamy, jeśli to jest jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju, to logicznym ciągiem rozumowania jest powiedzenie, że w takim razie ci, którzy to wymyślili, powinni otrzymać wysokie odznaczenia państwowe – wyjaśnił Miller.

Źródło: rp.pl

ged

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-02-18) | http://www.pch24.pl/miller--order-orla-bialego-dla-kuklinskiego--dajmy-go-jaruzelskiemu-i-kiszczakowi,21199,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content