“Sobotnie Historyjki” – Z czego powinni śmiać się Polacy – czyli dowcip za 65 miliardów dolarów

Aktualizacja: 2014-02-4 1:14 pm

Główna polskojęzyczna gazeta dla Polaków wydawana w metropolii nowojorskiej i zajmująca swoim zasięgiem sporą część wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych znana jest od lat z nie całkiem propolskich sentymentów. Tym razem jednak wyprzedziła swój dotąd niedościgniony wzór „Gazetę Wyborczą”. W wydaniu sobotnio niedzielnym z 2 lutego 2014 roku w dziale „Dowcipy na Weekend” przeczytać można dość oryginalny „dowcip”. (poniżej kopia z dzisiejszej gazety „Nowy Dziennik”).

Picture

“Nowy Dziennik” – wydanie weekend 01-02 luty 2014

Akurat tak się zapewne przypadkowo składa, że media w Stanach (i zapewne nie tylko tu) coraz częściej przypominają sobie i swoim czytelnikom o polskim antysemityzmie i naszych rzekomych zbrodniach przeciwko Żydom w okresie Drugiej Wojny Światowej. Napisałem „naszych” w dosłownym tego słowa znaczeniu -„Naszych”, bo tak media starają się przedstawić te odległe o kilkadziesiąt lat, najczęściej niezgodne z prawdą, wydarzenia. Jakbyśmy to właśnie my mieli je zrobić własnymi rękami i teraz za nie odpowiadać nawet, jeśli stawiane zarzuty “wyssał z palca” jakiś pseudohistoryk, nie przedstawiając na nie żadnych konkretnych dowodów. Jakże przydatny owemu „historykowi” może wydać się taki dowód na nasze zbrodnie w formie chociażby powyższego dowcipu. Do tego jeszcze dowodzi on polskiego rasizmu i niechęci do Niemców, którzy tak się składa – spłacą w tym roku ostatnie należności za spowodowanie Holokaustu. I kto będzie teraz płacił? Wiadomo, następny w kolejce dyżurny antysemita – czyli Ty Czytelniku!! Panowie z „Nowego Dziennika” chcą zapewne pomóc swoim „odzyskać” 65 miliardów dolarów za rzekome mienie, które to my Polacy im zabraliśmy. Powinniśmy im podziękować za reklamę „Polaka Antysemity” całkowitym bojkotem „czerwonego dziennika”.

MW

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=73114 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]