Aktualizacja strony została wstrzymana

„Sobotnie Historyjki” – Z czego powinni śmiać się Polacy – czyli dowcip za 65 miliardów dolarów

Główna polskojęzyczna gazeta dla Polaków wydawana w metropolii nowojorskiej i zajmująca swoim zasięgiem sporą część wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych znana jest od lat z nie całkiem propolskich sentymentów. Tym razem jednak wyprzedziła swój dotąd niedościgniony wzór „Gazetę Wyborczą”. W wydaniu sobotnio niedzielnym z 2 lutego 2014 roku w dziale „Dowcipy na Weekend” przeczytać można dość oryginalny „dowcip”. (poniżej kopia z dzisiejszej gazety „Nowy Dziennik”).

Picture

„Nowy Dziennik” – wydanie weekend 01-02 luty 2014

Akurat tak się zapewne przypadkowo składa, że media w Stanach (i zapewne nie tylko tu) coraz częściej przypominają sobie i swoim czytelnikom o polskim antysemityzmie i naszych rzekomych zbrodniach przeciwko Żydom w okresie Drugiej Wojny Światowej. Napisałem „naszych” w dosłownym tego słowa znaczeniu -„Naszych”, bo tak media starają się przedstawić te odległe o kilkadziesiąt lat, najczęściej niezgodne z prawdą, wydarzenia. Jakbyśmy to właśnie my mieli je zrobić własnymi rękami i teraz za nie odpowiadać nawet, jeśli stawiane zarzuty „wyssał z palca” jakiś pseudohistoryk, nie przedstawiając na nie żadnych konkretnych dowodów. Jakże przydatny owemu „historykowi” może wydać się taki dowód na nasze zbrodnie w formie chociażby powyższego dowcipu. Do tego jeszcze dowodzi on polskiego rasizmu i niechęci do Niemców, którzy tak się składa – spłacą w tym roku ostatnie należności za spowodowanie Holokaustu. I kto będzie teraz płacił? Wiadomo, następny w kolejce dyżurny antysemita – czyli Ty Czytelniku!! Panowie z „Nowego Dziennika” chcą zapewne pomóc swoim „odzyskać” 65 miliardów dolarów za rzekome mienie, które to my Polacy im zabraliśmy. Powinniśmy im podziękować za reklamę „Polaka Antysemity” całkowitym bojkotem „czerwonego dziennika”.

MW

Za: Nasz Nowy Jork (02/01/2014) | http://nasznowyjork.org/5/post/2014/02/sobotnie-historyjki-z-czego-powinni-mia-si-polacy-czyli-dowcip-za-65-miliardw-dolarw.html

Skip to content