Żydzi Ukrainy biją na trwogę: ratujcie nas!

Kilka żydowskich organizacji z Ukrainy zwróciło się do premiera Izraela i do Knesetu z żądaniem podjęcia natychmiastowych działań w związku z tym co dzieje się w ich kraju.

„Tak naprawdę można już mówić o wojnie domowej i ludzie pochodzenia żydowskiego mają prawo liczyć co najmniej na status uchodźców w Izraelu. Jeśli Izrael przyjmuje jako uchodźców Erytrejczyków i Sudańczyków, to dlaczego nie może przyjąć żydowskich uchodźców z Ukrainy?” – zaznaczają autorzy listu skierowanego do portalu Izrus.co.il.

„Żydzi Ukrainy są zastraszeni i znajdują się w stanie paniki. Ochotnicy z organizacji religijnych syjonistów Ukrainy organizują grupy dla wsparcia i pomocy w ewakuacji kijowskich Żydów. Zamieszki ogarnęły także centralną i zachodnią Ukrainę. W dniu dzisiejszym pojawiła się informacja o zabójstwie na tle narodowościowym żydowskiej rodziny z dwojgiem małoletnich dzieci. Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy pierwszy sygnał z prośba o pomoc. Kilka rodzin prosi o wywiezienie dzieci z Kijowa i Iwano-Frankowska” – twierdzą autorzy listu.

Głównym żądaniem ukraińskich Żydów wobec Tel-Awiwu jest jak najszybsze zorganizowanie ich ewakuacji z kraju ogarniętego przez protesty społeczne.

Izrus.co.il/KKRESY.PL

KOMENTARZ BIBUŁY: A czegóż to Żydzi ukraińscy boją się? Podobno uczciwi ludzie nie powinni się obawiać prostestów społecznych. No, chyba, że to wzburzone społeczeństwo ma również jakieś podstawy aby sądzić, że z tą krystalicznością różnie bywało…

Za: Kresy.pl (24 stycznia 2014) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/zydzi-ukrainy-bija-na-trwoge-ratujcie-nas

Skip to content