Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: administracja Obamy chce by katolicy płacili za aborcję i antykoncepcję

Administracja Baracka Obamy wezwała Sąd Najwyższy do nieblokowania nowych rozporządzeń związanych z wprowadzoną w życie reformą systemu opieki zdrowotnej w USA.

Chodzi o decyzję Sądu Najwyższego, który 31 grudnia zezwolił na czasowe wyłączenie pewnej grupy organizacji katolickich spod części rozporządzeń reformy. Przepisy te zmuszają pracodawców do refundowania pracownikom, w ramach powszechnej opieki medycznej, m.in. środków poronnych i antykoncepcyjnych oraz zabiegów sterylizacji.

Decyzja Sądu Najwyższego dotyczyła m.in. grupy sióstr zakonnych z Denver, które złożyły pozew w tej sprawie. „Niestety, rząd federalny zaczął nowy rok tak samo, jak zakończył stary: próbuje zastraszyć siostry pogwałcając ich przekonania religijne” – powiedział po wydanym przez rząd oświadczeniu reprezentujący zakonnice prawnik Mark Rienzi.

Warto przypomnieć, że w całym kraju złożono w tej sprawie do Sądu Najwyższego blisko sto pozwów reprezentujących ponad 300 różnych podmiotów prawnych.

Źródło: KAI

ged

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-01-05) | http://www.pch24.pl/usa--administracja-obamy-chce-by-katolicy-placili-za-aborcje-i-antykoncepcje,20309,i.html

Skip to content