Prokurator: bezprawne zatrzymanie to nie jest czyn zabroniony

Aktualizacja: 2014-01-8 1:37 pm

Jutro o godzinie 16 w Sejmie odbędzie się posiedzenie Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka w czasie którego przedstawiona zostanie sprawa dotycząca bezprawnego rozproszenia przez policję legalnego zgromadzenia publicznego przed Przystankiem Woodstock.

2 sierpnia 2012 roku funkcjonariusze policji zatrzymali przewodniczącego zgromadzenia publicznego, Mariusza Dzierżawskiego, tym samym rozpraszając legalne zgromadzenie. Po upływie roku od wydarzenia Sąd Rejonowy w Słubicach orzekł, że zatrzymanie było bezprawne, a w uzasadnieniu napisał: “zatrzymanie M. Dzierżawskiego i D. Gacka w dniu 2.08.2012 było nieuzasadnione okolicznościami i bezprawne…. Stanowiło nieuzasadnioną represję wobec zatrzymanych …”.

Z kolei ani Komendant Główny Policji ani Minister Spraw Wewnętrznych nie stwierdzili nieprawidłowości w zachowaniu policjantów i prokuratura umorzyła przeciw nim śledztwo, gdyż nie stwierdziła „znamion czynu zabronionego”.

Już jutro dowiemy się jakie stanowisko w tej sprawie zajmie Komisja Sprawiedliwości. Początek posiedzenia zaplanowano na godz. 16.

Źródło: stopaborcji.pl

pam

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=72603 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]