Klub go-go naprzeciw kościoła św. Anny. Na co jeszcze pozwolą władze Warszawy?

Nieopodal kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie i dokładnie naprzeciwko figury Matki Bożej, rozpoczął działalność erotyczny klub go-go. Duchowni, kombatanci i warszawiacy są oburzeni tą lokalizacją. – Ja szanuję prawo własności, ale uważam, że nie może ono naruszać innych praw, również tych niepisanych, np. kwestii moralności publicznej – mówi portalowi niezalezna.pl radny Prawa i Sprawiedliwości Maciej Wąsik.
 
Przestrzeń publiczna jest niezwykle ważna. Ja szanuję prawo własności, ale uważam, że nie może ono naruszać innych praw, również tych niepisanych, np. kwestii moralności publicznej. Klub go-go nieopodal kościoła św. Anny w budynku o znaczeniu historycznym według mnie narusza wiele z nich. Uważam, że władze miasta powinny zareagować. Nie wiem do kogo należy ten budynek, ale jego właściciel też powinien wziąć tę kwestię pod uwagę. W mojej ocenie nie ma problemu z wynajmem komercyjnym lokalu w takim miejscu. Te ceny są nadal na atrakcyjnym poziomie i na pewno są inne działalności, które mogą ten lokal wykorzystać i dać właścicielowi dochód i nie musi to być klub erotyczny – powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl przewodniczący stołecznych radnych PiS Maciej Wąsik.
 
Oburzenia nie kryje również proboszcz mieszczącej się nieopodal archikatedry św. Jana w Warszawie ks. prałat Bogdan Bartołd.
 
To skandaliczna sytuacja, to jakby ktoś napluł nam w twarz – mówi „Naszemu Dziennikowi” ks. Bartołd. – Przechodziłem, widziałem, to skandal i wstyd – podkreśla.

Zaniepokojenie wyrazili też kombatanci Batalionu AK „Parasol”. Bowiem Krakowskie Przedmieście 55 (gdzie klub się znajduje) to dla nich symbol – znajduje się tam tablica upamiętniająca akcję przejęcia przez żołnierzy z „Parasola” leków z niemieckiej apteki i przekazanie ich pwstańczym szpitalom.

W listopadzie 2013 roku informowaliśmy, że w zabytkowej kamienicy przy ul. Foksal w Warszawie miał powstać klub go-go. Oburzeni tym faktem mieszkańcy Warszawy rozpoczęli wtedy na Facebooku akcję protestacyjną przeciwko powstawaniu klubów go-go w centrum miasta.

Autor: mg
Źródło: Nasz Dziennik , niezalezna.pl , PAP

Za: niezalezna.pl (07.01.2014) | http://niezalezna.pl/50316-klub-go-go-naprzeciw-kosciola-sw-anny-na-co-jeszcze-pozwola-wladze-warszawy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content