Władze Szwecji chcą, by już dzieci mogły zmienić płeć

Aktualizacja: 2014-01-6 12:16 pm

Władze Szwecji chcą, by już osoby niepełnoletnie mogły dokonywać zmiany płci. Jak stwierdził minister ds. integracji Erik Ullenhag, już 15-16-latkowie powinni decydować o możliwości zmiany swojej płci, a nie jak obecnie, osoby, które skończyły 18 lat.

Minister uważa, że czas w oczekiwaniu na osiągnięcie odpowiedniego wieku może mieć duży wpływ na ich samopoczucie. Jednocześnie zaznacza, że konieczne jest również przygotowanie przepisów na sytuację, w których z decyzją o zmianie płci przez dziecko nie zgadzają się rodzice.

Erik Ullenhag, zajmujący się również polityką rządu wobec osób LGBT, zapowiedział też podjęcie przez władze działań, mających zbadać przyczyny i rozwiązać problem dwukrotnie gorszego stanu zdrowia gejów i lesbijek, niż reszty społeczeństwa.

Ponadto wdrożone mają zostać przepisy, dzięki którym policja skuteczniej będzie tropić przestępstwa na tle nienawiści do osób homoseksualnych.

Napisał(a) za: prawy.pl/IKa  

Za: Aspekt Polski (05 styczeń 2014 ) -- [Org. tytuł: « Władze Szwecji chcÄ…, by płeć mogły zmienić dzieci »]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=72535 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]