Władze Szwecji chcą, by już dzieci mogły zmienić płeć

Władze Szwecji chcą, by już osoby niepełnoletnie mogły dokonywać zmiany płci. Jak stwierdził minister ds. integracji Erik Ullenhag, już 15-16-latkowie powinni decydować o możliwości zmiany swojej płci, a nie jak obecnie, osoby, które skończyły 18 lat.

Minister uważa, że czas w oczekiwaniu na osiągnięcie odpowiedniego wieku może mieć duży wpływ na ich samopoczucie. Jednocześnie zaznacza, że konieczne jest również przygotowanie przepisów na sytuację, w których z decyzją o zmianie płci przez dziecko nie zgadzają się rodzice.

Erik Ullenhag, zajmujący się również polityką rządu wobec osób LGBT, zapowiedział też podjęcie przez władze działań, mających zbadać przyczyny i rozwiązać problem dwukrotnie gorszego stanu zdrowia gejów i lesbijek, niż reszty społeczeństwa.

Ponadto wdrożone mają zostać przepisy, dzięki którym policja skuteczniej będzie tropić przestępstwa na tle nienawiści do osób homoseksualnych.

Napisał(a) za: prawy.pl/IKa  

Za: Aspekt Polski (05 styczeń 2014 ) | http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6355&Itemid=1 | Władze Szwecji chcÄ…, by płeć mogły zmienić dzieci

Skip to content