Minister kultury: będę finansował Teatr Stary, bo sztuka rozwija się przez eksperymenty

Aktualizacja: 2014-01-4 3:11 pm

Minister kultury, Bogdan Zdrojewski zapowiedział, że nie zaprzestanie finansowania działalności Teatru Starego. To jego odpowiedź na apel małopolskich radnych o „etyczne wydatkowanie środków publicznych na kulturę”.

Jan Klata i Bogdan Zdrojewski
fot. Kaminski Kuba/Fotorzepa

„W poczuciu odpowiedzialności za racjonalne, efektywne i etyczne wydatkowanie środków publicznych na kulturę apelujemy do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, aby środki publiczne nie stanowiły podstawy do finansowania rzekomo artystycznych eksperymentów, które w rzeczywistości wymierzone są w poczucie przyzwoitości, normy etyczne i normy współżycia społecznego” – czytamy w rezolucji przegłosowanej kilka dni temu przez małopolskich radnych.

Krakowscy samorządowcy negatywnie ocenili w ten sposób działalność Narodowego Teatru Starego w Krakowie, którego dyrektorem jest Jan Klata.

Minister Zdrojewski nie rozważa jednak, czy warto przeznaczać publiczne pieniądze na działalność Teatru Starego. Jego zdaniem państwo powinno wspierać rozwój kultury a ten odbywa się m.in. przez eksperymenty. Przypomniał również, że resort kultury wspiera różne przedsięwzięcia i finansuje teatry, które przedstawiają bardzo różne przedstawienia.

Zdrojewski pozytywnie ocenił też działalność dyrektora Teatru Starego, Jana Klaty. Ocenił, że jest on dobrym dyrektorem i reżyserem. – Wyniki, które osiągnął w minionym roku imponują – podsumował minister.

Źródło: gazetaprawa.pl

ged

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=72501 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]