Antyklerykalne Fakty i Mity promują Medjugorie

Aktualizacja: 2013-12-23 9:39 pm

W 48 numerze antyklerykalnego pisma „Fakty i Mity”, związanego z partią Palikota, Grodzkiej i Biedronia, ukazał się tekst promujący fałszywe objawienia w Medjugorie. Do lektury demonicznego artykuły zachęcał wstępniak ze zdjęciem na okładce zwalczającego katolicyzm pisma.

Artykuł jak każdy zamieszczony w „Faktach i Mitach” zawiera rytualną demoniczną litanie prymitywnych bluźnierstw pod adresem kościoła katolickiego. Wierny czytelnik bezbożnej gazety witał więc z radością informacje, że zjawa „z Medjugorie czepia się biskupów, udziela im rad, krytykuje, grozi i próbuje nimi rządzić”, „wspiera suspendowanych zakonników, którzy bluźnierczo wbrew zakazom kościelnym, odprawiali sakramenty”. Antyklerykalny czytelnik docenił pewnie też to, że zjawa głosi herezje.

Zjawa z Medjugorie zyskała też sympatie antyklerykałów swoim gadulstwem – gdyż zdaniem „Faktów i Mitów” kościół nienawidzi kobiet gadających bez przerwy, takich jak Kazimiera Szczuka. Zjawa ujęła antyklerykałów też tym, że profanowaniem krzyża, doprowadziła do heretyckiej działalności byłych zakonników od lat zaangażowanych w promowanie demonicznych orędzi.

„Fakty i mity” prowadzą od lat swoją bezbożną wojnę z panem Bogiem. Prawie każdy artykuł w jakiś sposób uderza w kościół katolicki. Walce z katolicyzmem służą nie tylko rytualne bluzgi pod adresem kościoła, ale też promowanie wszelkich antykatolickich ruchów religijnych.

Tekst w „Faktach i Mitach” jest jedną z wielu publikacji w, których wrogowie kościoła katolickiego promują okultyzm. Kilka lat temu na łamach najważniejszego pisma polskich okultystów „Nieznanego Świata”, w artykule „Szyfry Medjugorie”, wydawca i publicysta periodyku Marek Rymuszko na 13 stronach promował te demoniczne wydarzenia potępiane przez kościół katolicki.

„Nieznany Świat” od ponad 20 lat zajmuje się propagowaniem wszelakich zabobonów o wyjątkowo demonicznej naturze. Na łamach czasopisma propagowani są fałszywi prorocy i mesjasze, fałszywe kultu religijne, okultyzm, ezoteryzm, antropozofie, spirytyzm, wywoływanie duchów, kontakty z UFO, nowe oryginalne wersje historii, negowane są prawdy wiary katolickiej, świętom katolickim nadawane jest okultystyczne znaczenie. W „Nieznanym Świecie” reklamuje się zakłady usługowe stosujące metodę Silvy, Feng Shui, hipnozę, medytacje, psychotronikę, biotronikę, psychoterapie (praktykowaną przez samozwańczych psychoterapeutów), tarot, reiki, różokrzyżowców, egzorcyzmy (praktykowaną przez samozwańczych egzorcystów nie mających nic wspólnego z kościołem katolickim), szamanizm, wróżbiarstwo, homeopatie, preparaty i urządzenie „lecznicze”, telepatie, kontakt z demonami, jasnowidzenie, rebrithing, astrologie, uzdrawianie, odmładzanie.

Marek Rymuszko w swoim artykule opisuje trwające od 1981 roku w Medjugorie widzenia zjawy zwanej Gospą. Zjawa przekazuje widzącym infantylne pacyfistyczne przesłanie. Katolicką krytykę demonicznych objawień Remuszko nazywa absurdalną i humorystyczną, negując sensowność katolickich metod ustalania ortodoksyjności zjawisk (co jest logiczną konsekwencją bycia wydawcą okultystycznego czasopisma). Remuszce nie podoba się zwracanie przez publicystów katolickich uwagi że symbolika zjawisk w Medjugorie sprzeczna jest z praktyką objawień katolickich (zjawa objawiła się grzesznikom zwanym do dziś widzącymi, o zmroku zamiast za dnia, ukryła swoje kopyta podczas gdy Maryja pokazywała stopy – co było odwołaniem do tekstów apokalipsy). Dodatkowo zjawa zachęcała do odrzucenia władzy biskupiej. Jak słusznie zaznaczył autor tekstu nie do pogodzenia z katolicyzmem jest też „ewidentnie ekumeniczny charakter” przesłań. 1 października 1981 zjawa głosiła, że „Wszystkie religie są równe i można osiągnąć zbawienie w każdej z nich. To ludzie stworzyli podziały religijne” oraz że „Duch Boży działa we wszystkich wspólnotach”. Zjawa negowała też zmartwychwstanie twierdząc 24 lipca 1982 roku że po śmierci ciało ulega rozkładowi i nigdy nie odżyje. Zjawa polecała też wprowadzić nowe praktyki religijne. Dwa dni postu tygodniowo i trzy godzinny dziennie modlitw.

Medjugorie w oczach okultystów uwiarygodnia to , że biskup Mostaru Źanic w lipcu 1987 nazwał widzenia w Medjugorie dziełem szatana. Rymuszko (co trzeba mu oddać) bardzo rzetelnie oddaje stanowisko katolicyzmu wobec demonicznych objawień. W kościele katolickim obowiązuje zakaz organizowania pielgrzymek do Medjugorie, kapłani propagujący Medjugorie są obłożeni karami kościelnymi. Jak sam napisał w swoim artykule stanowisko kościoła katolickiego „ od Watykanu poczynając poprzez oświadczenia nieistniejącego już episkopatu jugosłowiańskiego, później zaś chorwackiego, na osobach pełniących kolejno funkcje biskupa Mostaru kończąc – jest w odniesieniu do objawień w Medjugorie jednoznacznie negatywne”. 30 mają 2008 Kongregacja Nauki Wiary stwierdził ekskomunikę i suspendowała opiekuna wizjonerów z Medjugorie franciszkanina Tomislava Vlasica. Inicjatorem ekskomuniki był papież Benedykt XVI który od wielu lat nie krył swojej niechęci do Medjugorie. Autor tekstu zwrócił uwagę, że organizatorzy pielgrzymek ukrywają przed pielgrzymami kościelne ekskomuniki i zakazy którymi obłożony jest Medjugorie biznes.

Jan Bodakowski

KOMENTARZ BIBUŁY: Demoniczne zjawy w Medjugorie znajdują wsparcie w antykatolickich mediach, typu Fakty i Mity, lecz również w tych zwących się katolickimi, czyli w Radio Maryja. Pomimo tylu – mówiąc najdelikatniej – niejasności, pomimo oświadczeń biskupów, pomimo olbrzymiej literatury przedmiotowej wskazującej na manipulacje – ojciec T.Rydzyk wraz z zespołem nieugięcie promuje zjawy Medjugorskie (vide niedawna audycja na ten temat – 8 grudnia 2013).

Oj, przyjdzie pora rozliczania się z tej ślepoty i doprawdy trudno będzie znaleźć usprawiedliwienie promowania Złego. Będą za to żałosne próby tłumaczenia się, że “mieliśmy dobre intencje”, że “no tak, ale nie zaciągaliśmy się…”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów nadesłanych do Redakcji
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=72317 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]