Watykan pomoże archidiecezji Rio spłacić długi po Światowych Dniach Młodzieży

Aktualizacja: 2013-12-21 8:59 am

Jak donosi prasa, archidiecezji po sprzedaży szpitala zostało jeszcze 18,6 miliona dolców długu. Watykan wbrew wcześniejszym pogróżkom ugiął się i obiecał, że jednak pomoże je spłacić. No bo przecież czyż Kościół nie miał czasem zbiednieć?

Kurialny komunikat kończy się podziękowaniami papieża Franciszka dla komitetu organizacyjnego ŚDM za dobrze wykonaną robotę. Nic dziwnego, już prezes Ochódzki w “Misiu” zauważył, że prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach

Napisał Dextimus dnia 20.12.13

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (20 grudnia 2013)

Diecezja w Rio dostanie miliony dolarów, a rzymscy ubodzy…

dostali od Franciszka koperty z kartką świąteczną, zestawem znaczków pocztowych, kartą telefoniczną i biletem sieciowym komunikacji miejskiej. Dobrze, że mamy papieża. Przynajmniej wiemy, czego potrzeba biednym tego świata. I że nie jest to żywność i odzienie.

Napisał Dextimus dnia 21.12.13

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (21 grudnia 2013)

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=72298 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]