Publiczne radio bez kolęd w Boże Narodzenie. Zamiast nich „międzynarodowe klimaty”

W okresie Świąt Bożego Narodzenia na antenie Polskiego Radia „Radio Dla Ciebie” (RDC) nie usłyszymy ani jednej kolędy. Zamiast tego na playliście pojawią się „międzynarodowe klimaty muzyczne” – informuje portal wirtualnemedia.pl. Szefową RDC jest Ewa Wanat, była redaktor naczelna Radia TOK FM.
 
Od jutra do drugiego dnia świąt RDC proponuje słuchaczom świąteczne klimaty… pozbawione pieśni bożonarodzeniowych. Za to na liście mają pojawić się utwory międzynarodowe.
 
Paulina Kalińska – główna specjalistka ds. PR Radia RDC – w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl wyjaśnia, że ich ramówka będzie odróżniać się od konkurencji. Choć tłumaczenie jest w najlepszym wypadku dziwaczne, bo według Kalińskiej „międzynarodowe klimaty muzyczne” to „muzyka dla tych, którzy cenią chwilę zadumy, doceniają wolność wyboru i negują bezrefleksyjny konsumpcjonizm”.
 
Dyrektor programową Polskiego Radia RDC jest od maja tego roku Ewa Wanat, która w czerwcu br. jechała po pijanemu na rowerze i została zatrzymana przez policję.

Dziennikarka miała we krwi 1,1 promila alkoholu, a ponadto według funkcjonariuszy „utrudniała sporządzenie stosownej dokumentacji” i „powoływała się na szereg znajomości, które dla policjantów będą oznaczać zwolnienie z pracy„. Warszawska prokuratura ustaliła jednak, że „społeczna szkodliwość czynu nie jest znaczna” i sprawę warunkowo umorzyła. W 2013 r. Bronisław Komorowski odznaczył Wanat Złotym Krzyżem Zasługi.
 
Polskie Radio RDC (dawniej Radio dla Ciebie) jest regionalną rozgłośnią radiową Polskiego Radia. Nadaje na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego, ale słyszalne jest również na części obszarów województw sąsiednich (podlaskiego,lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego). Polskie Radio RDC jest po części własnością Skarbu Państwa.

Autor: mg
Źródło: wikipedia.org , niezalezna.pl , wirtualnemedia.pl

Za: niezalezna.pl (20.12.2013) | http://niezalezna.pl/49771-publiczne-radio-bez-koled-w-boze-narodzenie-zamiast-nich-miedzynarodowe-klimaty

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content