USA: Phil Robertson zwolniony z TV za „homofobię”

Gwiazdor popularnej za oceanem „Duck Dynasty” Phil Robertson, który przyznał, że homoseksualizm jest niemoralny, został zwolniony z telewizji. Popierający go fanpage na Facebooku ma już ponad milion fanów.

USA: Phil Robertson zwolniony z TV za „Duck Dynasty” to reality show stacji A&E, pokazujące codzienne życie rodziny Robertson. Rodzina wzbogaciła się na produkcji przyrządów dla myśliwych polujących na kaczki. Czwarty sezon miał oglądalność na poziomie niemal 12 milionów widzów. Bracia nie kryją prawicowych sympatii i każdy odcinek kończą modlitwą. Już w 2012 roku Robertson pokłócił się z producentami, którzy nie chcieli by w show używano imienia Jezus.

Phil Robertson w wywiadzie dla GQ powiedział, że homoseksualizm nie tylko jest niemoralny, ale również w jednym zdaniu potępił akty homoseksualne oraz akty zoofilskie, które jego zdaniem mogą być następnym krokiem po powszechnej akceptacji homoseksualizmu. To wystarczyło by uznać, że celebryta porównał homoseksualistów do zoofilów.

Robertson powiedział, że jego zdaniem (powołał się na List do Koryntian) do Królestwa Niebieskiego nie wejdą nie tylko homoseksualiści, ale również cudzołożnicy, bałwochwalcy, ludzie chciwi, pijacy, kłamcy czy oszuści. W wywiadzie dla styczniowej edycji magazynu telewizyjny gwiazdor dodał też, że niektóre grzechy są zupełnie nielogiczne, przypominając do czego służą narządy płciowe. Gwiazdor „Duck Dynasty” dodał też, że głosował w ostatnich wyborach na Mitta Romneya i krytykował lewacką politykę prezydenta Baracka Obamy.

Po tym jak Robertson został potępiony przez GLAAD telewizja A&E odcięła się w oświadczeniu od jego poglądów. Władze telewizji kajały się, i niemal błagały o przebaczenie, zaznaczając, że zawsze wspierali środowiska LGTB. Robertson został zawieszony przez władze stacji i usunięty czasowo z „Duck Dynasty”.

Popierający go fanpage na Facebooku można znaleźć TUTAJ: https://www.facebook.com/westandwithphil

Źródło: wnas.pl
KRaj

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2013-12-20) | http://www.pch24.pl/usa--phil-robertson-zwolniony-z-tv-za--homofobie-,19985,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content