Francja: kolejarze obronili bożonarodzeniową szopkę

Aktualizacja: 2013-12-20 11:35 am

Regionalna dyrekcja kolei w Touluzie zażądała od kolejarzy z Villefranche-de-Rouergue (depart. Aveyron) rozebrania wystawionej przez nich na dworcu szopki bożonarodzeniowej. Pracownicy kolei zaprotestowali.

Skargę na obecność bożonarodzeniowej szopki złożył jeden z pasażerów będący „zaszokowany obecnością ostentacyjnych symboli religijnych w miejscu publicznym. Dyrekcja podjęła decyzję o zdemontowaniu szopki, jednak kolejarze odmówili wykonania polecenia.

Od dziesięciu lat mamy zwyczaj urządzania i wystawiania szopki w jednym z naszych pomieszczeń i nie widzimy powodów dlaczego to ma się zmienić. Nasza szopka pozostanie na miejscy, ale będzie „pozornie” ukryta – zadeklarował przedstawiciel załogi. Dodał także, że znając osobę wnosząca skargę są tym bardziej przekonani iż szopka musi pozostać na swoim miejscu.

FLC

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=72266 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]