Kardynał mówi jasno o aborcji. Wypowiedzi Papieża nie są klarowne

Aktualizacja: 2013-12-16 10:26 am

Nie jest dla mnie do końca jasne, dlaczego papież mówi, że za dużo mówimy o aborcji, integralności małżeństwa – podkreślił prefekt Sygnatury Apostolskiej kard. Raymond Burke.

Kardynał podkreślił, że nie należy przeciwstawiać sobie fundamentów wiary i tak istotnych spraw jak pseudo-małżeństwa homoseksualne czy zabijanie nienarodzonych. – Cóż może być bardziej fundamentalne niż prawo naturalne? – pytał retorycznie kard. Burke w rozmowie z EWTN.

Nie możemy mówić za dużo o tych kwestiach, tak długo, jak w naszym społeczeństwie życie najbardziej niewinnych i bezbronnych osób jest bezlitośnie atakowane. Sądzę, że dosłownie rzecz ujmując to jest masakra nienarodzonych – podkreślił kardl Burke.

Dziennikarz dopytywał kardynała, jak interpretować wypowiedzi papieskie, w których papież sugeruje, by mniej mówić o aborcji, antykoncepcji czy związkach gejowskich. Kardynał dyplomatycznie odpowiedział, że „wypowiedzi papieskie nie są łatwe do interpretacji”. I dodał, że nie należy interpretować słów papieskich w taki sposób, by uznać, że dla Kościoła obrona życia i integralności rodziny nie jest fundamentalna. – Cóż może być ważniejszego niż prawo naturalne? – pytał i dodawał, że „małżeństwa” gejowskie czy antykoncepcja to działania „zawsze i wszędzie złe”. Pierwotnym nakazem sumienia jest obrona życia i rodziny – uzupełniał prefekt Sygnatury Apostolskiej.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=72145 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]