Europejski Kongres Żydów nagradza premiera Grecji za walkę ze Złotym Świtem

Aktualizacja: 2013-12-13 10:52 am

Antonis Samaras, premier Grecji i polityk prawicowej Nowej Demokracji, został laureatem dorocznej nagrody przyznawanej przez Europejski Kongres Żydów z siedzibą w Brukseli. Wyróżnienie przyznano za walkę Samarasa z narodowo-rewolucyjnym Złotym Świtem oraz jego „odważne przywództwo” w tej materii.

W więzieniu wciąż przebywa przewodniczący Nikolaos Michaloliakos oraz inni czołowi politycy partii.

1 listopada „nieznani sprawcy” zamordowali z zimną krwią dwóch młodych działaczy ZŚ. Organizacja od momentu powstania prezentuje zdecydowanie antysyjonistyczne stanowisko i wielokrotnie solidaryzowała się z walką Palestyńczyków przeciwko okupantom.

Na podstawie: Associated Press
http://www.nacjonalista.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=72091 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]