Homoseksualiści zakażeni HIV 44 razy częściej

Amerykańskie Centers for Disease Control sporządziło raport dotyczący zagrożeń związanych z seksem homoseksualnym. Wyniki pokazują, że mężczyźni mający kontakty seksualne z mężczyznami aż 44 razy częściej są zakażeni HIV/AIDS.   

Nowy raport sporządzony przez Centers for Disease Control ujawnia zagrożenie związane z seksem homoseksualnym. Okazuje się, że ok. 62 % homoseksualistów, którzy mają HIV/AIDS prowadzi aktywność seksualną bez używania żadnych środków ochronnych. Odsetek ten wzrósł z 55 proc. w 2005 r. i 57 proc. w 2008.

Jak podaje portal lifesitenews.com, odsetek osób uprawiających seks analny bez prezerwatyw wzrósł o 20 proc. między 2005 a 2011 r. Doprowadziło to do epidemii HIV wśród homoseksualistów. HIV/AIDS jest ponad 44 razy częściej stwierdzany wśród mężczyzn mających kontakty seksualne z mężczyznami, niż wśród heteroseksualistów.

CDC nawołuje do działań mających zapobiec epidemii groźnej choroby. Zaleca m.in. „wybieranie mniej ryzykownych aktów seksualnych, poprawne używanie prezerwatyw, zmniejszanie liczby partnerów seksualnych”. Wskazuje także na potrzebę częstszego wykonywania testów na HIV.

Bezpośrednio zalecenie abstynencji seksualnej jednak nie pada. Z drugiej strony jak zauważył Nikky Mayes, rzecznik prasowy CDC w rozmowie z lifesitenews.com, nieuprawianie seksu jest najlepszym sposobem na uniknięcie infekcji. – W innych naszych materiałach uwzględniliśmy też taką opcję prewencji – powiedział. Pewne ograniczenia raportu mogą wynikać z faktu, że przebadano tylko ludność miejską oraz z oparcia badania tylko na odpowiedziach na swój temat.

Źródło: lifesitenews.com

Mjend

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2013-12-07)

Homoseksualista apeluje: znieście dla nas zakaz oddawania krwi

Zakaz oddawania krwi przez homo- i bi- seksualnych mężczyzn powinien być bezwzględnie zniesiony – tak uważa homoaktywista Evan Hurst z organizacji TruthWinsOut.com.

Mężczyzna tłumaczy, że poprzez zniesienie zakazu będzie można ocalić życie większej liczby osób – tych potrzebujących krwi i chorych pederastów, którzy wskutek testów diagnostycznych w porę wykryją groźne schorzenia.

Mówienie o tym, że homoseksualiści i biseksualiści nie powinni móc oddawać krwi sprawia, iż rezygnuje się z wielu zdrowych dawców, ale także przyczynia się do tego, że wiele osób nie skorzysta z badań przesiewowych na obecność groźnych chorób – Hurst tłumaczył w telewizyjnym show Steve’a Malzberga w NewsMax TV.

Homoaktywista argumentował, że obecny system prawny powoduje, iż wielu homoseksualistów, biseksualistów i transseksualistów – wskutek zakazu oddawania krwi obowiązującego w USA od 1977 r. – nie mogą w porę wykryć u siebie niektórych groźnych schorzeń.

Gdyby zakaz wydany przez Urząd Kontroli Źywności i Leków (Food and Drug Administration) został zniesiony – tłumaczył Hurts – wówczas znacznie więcej mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami mogłoby chcieć oddać krew i dzięki temu wykonaliby badania, które potwierdziłyby, iż są zdrowymi dawcami albo że są chorzy. W sytuacji stwierdzenia choroby – zdaniem sodomity – mogliby wcześnie podjąć odpowiednią kurację, by ochronić bliskich przez zarażeniem. Homoaktywista uważa, że sytuacja jaka panuje obecnie jest „niesprawiedliwa i krzywdząca dla rodzin homoseksualistów”.

Źródło; Newsmax.com, AS.

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2013-12-07)

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content