Aktualizacja strony została wstrzymana

Dr Michael E. Jones w Polsce

Autor „Libido Dominandi”: seksedukacja prowadzi do deprawacji młodzieży

„Zachód upadł” – stwierdził E. Michael Jones podczas wrocławskiego spotkania z czytelnikami. Jego zdaniem „wojna z rewolucją seksualną w świecie zachodnim została przegrana”. Jednak zaznaczył, że nie jest to powód do utraty nadziei.

11 grudnia 2013 r. w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu gościł E. Michael Jones katolicki pisarz, apologeta, profesor i wykładowca akademicki, wydawcą magazynu „Culture Wars” i autor 15 książek oraz setek artykułów. Amerykański gość przyjechał do Polski z okazji wydania polskiego tłumaczenia książki „Libido Dominandi. Seks jako narzędzie kontroli społecznej”, która na świecie stała się bestsellerem. Na spotkanie ze słynnym amerykańskim uczonym przybyło ponad 200 osób. Wydarzeniu patronowały między innymi portach PCh24.pl, Instytut im. Ks. Piotra Skargi, wydawnictwo Wektory, Radio Rodzina i in.

Autor „Libido Dominandi” omówił mechanizmy wykorzystywania nieuporządkowanej seksualności jako narzędzia dominacji jednych nad drugimi od czasów starożytnych do chwili obecnej. Podał liczne historyczne przykłady, od przypadku uwiedzenia niezwyciężonego biblijnego Samsona począwszy, poprzez oświecenie, markiza de Sade, amerykańską kinematografię lat 20-tych XX w., rewolucję obyczajową lat 1963 i 1968 aż po wykorzystywanie pornografii w wojnie propagandowej na Bliskim Wschodzie w czasach współczesnych.

„Zachód upadł” – tymi słowami E. Michael Jones poinformował zebranych, że wojna z rewolucją seksualną w świecie zachodnim została przegrana. Jednak zaznaczył, że nie jest to powód do utraty nadziei. Podkreślił, że tak jak we „Władcy Pierścieni” Tolkiena jeźdźcy Rohanu uratowali przegrywające siły dobra tak samo ilekroć w prawdziwym świecie zachód upada, na pomoc za każdym razem przybywa Jan III Sobieski z polską kawalerią by uratować cywilizację jak w 1683 r. pod Wiedniem.

Amerykański gość przypomniał, że zgodnie ze słowami św. Augustyna wolny może być tylko człowiek postępujący dobrze. Człowiek zdeprawowany zawsze jest niewolnikiem – i tylu ma panów ile ma wad. O to właśnie chodzi w programowym narzucaniu i wykorzystywaniu nieuporządkowanej wizji ludzkiej seksualności – by dominować nad innymi. Poddanych Państwa Bożego u św. Augustyna cechuje bowiem wzajemna miłość i ofiarność dla innych, zaś poddanych państwa człowieka cechuje chęć wzajemnej dominacji jednych kosztem drugich. Wzbudzanie nieczystego pożądania jest idealnym narzędziem takiej dominacji.

Uczony przestrzegł przed wycofywaniem się katolików z walki – kapitulacja czy niedostatecznie silny sprzeciw wobec zła zawsze oznaczał będzie przegraną. Podczas gdy silny i zdecydowany sprzeciw wobec deprawacji prowadzi do zwycięstwa. Prelegent uczulił zebranych na zagrożenia płynące ze szkolnej edukacji seksualnej. Podkreślił, że inaczej sytuacja ta wygląda w Stanach Zjednoczonych, gdzie z jednej strony rewolucja obyczajowa posunięta jest o wiele dalej niż w Polsce, a z drugiej strony łatwiej o domową edukację dzieci. Inaczej zaś jest w Polsce, gdzie co prawda powszechna moralność stoi wyżej, ale model edukacji nasuwa niebezpieczeństwo powielenia wzorca zachodniego gdzie seksedukacja jest obowiązkowa i prowadzi do deprawacji młodego pokolenia.

Po wykładzie autor „Libido Dominandi” odpowiadał na pytania uczestników spotkania. Później zebrani mogli otrzymać autograf prelegenta i porozmawiać z amerykańskim gościem.

JJS

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2013-12-12)

 

 

Michael Jones w Warszawie: Polska może ponownie uratować świat!

Wojna z rewolucją obyczajową w USA została przegrana. Obecnie polem bitwy stała się Polska. Wasz kraj może znów uratować świat, tak jak to uczynił w 1683 roku pod Wiedniem król Jan III Sobieski – podkreślił E. Michael Jones autor książki „Libido Dominandi. Seks jako narzędzie kontroli społecznej” podczas rozpoczynającego jego pobyt w Polsce spotkania w Warszawie.

Spotkanie z amerykańskim autorem, którego patronem był portal PCh24.pl oraz wydawnictwo Wektory odbyło się w szczelnie wypełnionej publicznością sali kurialnej przy Katedrze Warszawsko-Praskiej. Ci, którzy zechcieli przyjść na spotkanie z autorem „Libido Dominandi” nie zawiedli się. Prelegent już w otwierającym spotkanie wykładzie stwierdził, że upatruje nadziei w Polsce, która „może znów uratować świat przed zalewem rewolucyjnego szaleństwa”. Zdaniem Jonesa wojna na terenie USA została przegrana, oddano już całkowicie pole promotorom seksualnego zniewolenia. Szczególnie istotną płaszczyzną, także w kontekście polskich doświadczeń, jest sprawa edukacji seksualnej wdzierającej się do szkół. Seksedukacja nie ma nic wspólnego zdaniem amerykańskiego gościa z nauką, jest drogą do zniewolenia i uzyskania kontroli nad najmłodszymi, a tym samym nad ich rodzicami. Cały ten proces odbywa się w myśl dyrektywy – „rozbudzaj namiętności, by je później móc kontrolować”.

Słowo „wolność”, tak często używane przez promotorów rewolucji obyczajowej, w istocie jest zniewoleniem – zauważył dr Jones, demaskując fałsz obietnicy wyzwolenia składanej przez autorów seksrewolucji.

„Pomysł, że wyzwolenie seksualne może być wykorzystane, jako rodzaj kontroli politycznej nie jest nową ideą, pojawia się w biblijnej opowieści o Samsonie i Dalili. Przekonanie, że grzech jest formą zniewolenia jest kluczowe dla dzieł św. Pawła. Zgodnie z dychotomią pochodzącą od św. Augustyna istnieje pilna potrzeba określenia się po czyjej jest się stronie. Albo przynależy się do Państwa Bożego, które ponad siebie kocha Boga, albo do Państwa Człowieka, które nad Boga kocha siebie. Tertium non datur” – zauważył prelegent.

„Waszą siłą jest Wasz katolicyzm oraz Kościół. To one są i będą szczególnie atakowane, lecz musicie wytrwać” – wzywał dr. Jones.

Spotkanie zakończyła długo trwająca owacja a długość kolejki po autograf i możliwość choćby krótkiej wymiany zdań z gościem świadczy dobitnie o wielkim zainteresowaniu tematem poruszanym przez dr Jonesa w książce „Libido Dominandi. Seks jako narzędzie kontrolo społecznej”.

Spotkanie z amerykańskim badaczem prowadził dziennikarz i publicysta PCh24.pl, Łukasz Karpiel. Już wkrótce na naszym portalu pojawi się nagranie z warszawskiego spotkania z dr Jonesem.

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2013-12-11)

KOMENTARZ BIBUŁY: Michael E. Jones zasłynął w Polsce AD 2013 jako autor książki „Libido Dominandi”, która wydana została w Stanach Zjednoczonych w roku… 2000, a więc trochę długo czekały niektóre środowiska na „odkrycie” Autora i jego książek. Należy jednak podkreślić, że dr Jones jest znany na świecie bardziej jako autor największego dzieła swego życia, czyli niemal 1200-stronicowej książki The Jewish Revolutionary Spirit and Its Impact on World History , wydanej w Polsce w postaci wielce okrojonej pod bardziej politycznie poprawnym tytułem „Gwiazda i krzyż”. To Magnum Opus dr. Jonesa  jest jednym z najważniejszych opracowań (jeśli nie najważniejszą dotychczas wydaną książką na ten temat!) traktujących o Żydach, judaizmie i wpływie „Rewolucyjnego Żyda” na historię świata. I właśnie tę książkę należy promować! Fragment książki „Gwiazda i krzyż” – tutaj.

Jeśli zaś chodzi o słowa szanownego Prelegenta, który to „upatruje nadziei w Polsce, która 'może znów uratować świat przed zalewem rewolucyjnego szaleństwa’”, to oczywiście może takowe wnioski wyciągać po spotkaniach w zamkniętych salach z grupkami podobnie myślących ludzi, ale… nie oni mają wpływ na to co się w Polsce dzieje. A rzeczywistość w Polsce jest inna, bowiem społeczeństwem zawładnęła post-komunistyczna, złodziejska mentalność „dojenia” czego się da, „robienia kasy” i życia wbrew wszelkim moralnym zasadom. A czynią to często ci sami, których Prelegent sytuuje w Kościele, i co do których żywi nadzieję, mówiąc „Waszą siłą jest Wasz katolicyzm oraz Kościół”. Niestety, prawdziwego stanu katolicyzmu kremówkowego szanowny Gość nie zdążył poznać.

Dr Michael E. Jones w Polsce

Już w przyszłym tygodniu zagości w Polsce  – dr E. Michael Jones z USA – autor Książki Libido Dominandi. Seks jako narzędzie społecznej kontroli”. 11 grudnia zawita do Wrocławia!

Michael Jones wystąpi w pięciu miastach Polski z cyklem wykładów: „Sex jako narzędzie kontroli politycznej”, które, jak mamy nadzieję, wniosą wiele do obecnie toczącej się dyskusji dotyczącej  politycznie wprowadzanej przez różne czynniki zaostrzonej seksualizacji dzieci i dorosłych oraz ideologii gender. Autor dysponuje znacznym dorobkiem badawczym w dziedzinie historii, socjologii i politologii zjawisk towarzyszącym tym obcym kulturowo procesom. W Stanach Zjednoczonych po napisaniu książki Libido dominandi stał się jednym z autorytetów w tej dziedzinie. W Polsce może być znany m.in. dzięki dr Gabriele Kuby – powołuje się ona na jego pracę w pierwszym rozdziale swojej książki „Globalna rewolucja seksualna”, poświęconym historii rozwoju przewrotu obyczajowego na świecie.

Doktor Michael Jones wystąpi w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Toruniu oraz Krakowie

Organizatorami spotkań z Michaelem Jonesem jest wydawnictwo Wektory – wydawca książki Libido dominandi, Kluby Polonii Christiana oraz Instytut Ks. Piotra Skargi. Warszawskie spotkanie odbędzie się przy udziale Radia Wnet i Radia Warszawa. Wykłady odbędą się pod patronatem inicjatywy Stop Seksualizacji Naszych Dzieci

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Opcja na prawo, Do Rzeczy, miastowroclaw.pl, PCh24, PrawaWielkopolska.pl, Korporacja Akademicka Kujawia

Dr Michael Eugene Jones to katolicki pisarz, apologeta, profesor i były wykładowca Kolegium Najświętszej Marii Panny w Notre Dame, w stanie Indiana. Uzyskał doktorat na Temple University w Filadelfi. Jest komentatorem mediów i obecnym (od 1981 roku) wydawcą i redaktorem naczelnym magazynu Culture Wars (dawniej Fidelity Magazine)

To również autor wydanej przez Wydawnictwo Wektory książki Libido Dominandi. Seks jako narzędzie kontroli społecznej Profesor Jones to autorytet w sprawach rewolucji kulturowej na Zachodzie. Jest on w Polsce znany nie tylko dzięki naszym wydaniom, wymieniany jest np. przez dr Gabriele Kuby – powołuje się ona na niego w pierwszym rozdziale swojej książki Globalna rewolucja seksualna, poświęconym historii rozwoju przewrotu obyczajowego na świecie. Książka Libido dominandi to przełomowe dzieło w kwestiach badań nad negatywnymi mechanizmami towarzyszącymi rewolucji seksualnej. Wiele możemy się z niej dowiedzieć o historii jej procesów, umocowaniach ideologicznych i ich planowości.

PLAN SPOTKAŃ

Warszawa
10 grudzień godz. 19.00
Sala kurialna przy Katedrze
Warszawsko-Praskiej, ul. Floriańska 3,

————–

Wrocław
11 grudzień, godz. 18.00
Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego. Pl. Katedralny 1

————–

Poznań
12 grudzień, godz. 19.00
Muzeum archidiecezjalne. Ul. Jana Lubrańskiego 1

—————

Toruń
13 Grudzień, godz. 18.30
Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Ul. Gagarina 37, Toruń
Wydział Teologiczny – specjalny temat: Stan wojenny. Czy zagraża nam nowy totalitaryzm

——————————-

Kraków
14 grudnia
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Pałac Krzysztofory
Rynek Główny 35, 31-011 Kraków
Sala Fontany, I piętro
wystąpi dr Eugene Michael Jones oraz prof. Ryszard Legutko

Współorganizator spotkań:

Wydawnictwo Wektory
Firma Wektory Józef Białek
Bielany Wrocławskie, ul. Atramentowa 7
55-040 KOBIERZYCE
info@wydawnictwowektory.pl
tel. 693 977 999
w w w. W y d a w n i c t w o W e k t o r y. p l

 

Dr Michael E. Jones w Polsce

Autor bestsellerowej książki poświęconej problemowi rewolucji seksualnej pt.  Libido Dominandii. Seks jako narzędzie kontroli społecznej przyjeżdża do Polski. Odwiedzi Wrocław, Poznań, Toruń, Kraków oraz Warszawę.

Warszawa – 10 grudnia, godz. 19.00. Sala kurialna przy Katedrze Warszawsko-Praskiej, ul. Floriańska 3

Wrocław – 11 grudnia, godz. 18.00. Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego, pl. Katedralny 1

Poznań – 12 grudnia, godz. 19.00. Muzeum Archidiecezjalne Akademia Lubrańskiego (obok Katedry), ul. J. Lubrańskiego 1

Toruń – 13 grudnia, godz. 18.30. Wydział Teologiczny UMK, Ul. Gagarina 37

Kraków – 14 grudnia godz. 11.00. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Pałac Krzysztofory, Sala Fontany, I piętro, Rynek Główny 35

Dr Michael Jones to katolicki pisarz, apologeta, profesor i były wykładowca Kolegium Najświętszej Marii Panny w Notre Dame, w stanie Indiana. Redaktor naczelny „Culture Wars”, autor 15-tu książek, w tym bestsellera wydanego w Polsce na temat rewolucji seksualnej „Libido Dominandii. Seks jako narzędzie kontroli społecznej..”.

Eugene Michael Jones z detaliczną starannością prezentuje dzieje rewolucji seksualnej, od jej oświeceniowych początków aż po czasy nam współczesne. Zagląda do życiorysów, prześwietla słabo znane dokumenty i fakty, odsłania nabierający z biegiem lat coraz większego rozpędu proces rozpadu tradycyjnych społeczeństw – bynajmniej nie spontaniczny, lecz inspirowany i sterowany przez inżynierów dusz chcących być „jako bogowie” – czytamy w recenzji red. PCh24.pl Romana Motoły. Całość tutaj.

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2013-11-28)– 'Dr Michael Jones w Polsce’

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Polecając gorąco spotkania z dr. Michaelem E. Jones’em i korzystąc z okazji, pragniemy odnieść się w kilku słowach do dziwnej i raczej niezrozumiałej transformacji (?) dr. Jones’a, która ujawniła się w kilku ostatnich wydaniach pisma Culture Wars – cały czas, naszym zdaniem, najważniejszego intelektualnego pisma wydawanego w angielskojęzycznym świecie, pisma, które od kilkunastu lat promujemy, a którego od początku swego istnienia edytorem i wydawcą jest dr Jones.
Sprawa dotyczy 3 kluczowych kwestii.

1. Od pewnego czasu, a dokładnie od wizyty dr. Jones’a w Iranie, przekonany jest on i obszernie pisze o słuszności idei konsolidacji sił Islamu z katolicyzmem, w obronie przed największym wrogiem ludzkości – judaizmem. Jeśli wskazanie i udokumentowanie wrogiej działalności głównego niszczyciela cywilizowanego świata jest słuszne, to niestety promowanie w imię doraźnych politycznych celów tak egzotycznego sojuszu jest ślepym zauroczeniem, a długofalowy efekt tegoż aliansu nie może być korzystny dla przyszłości katolicyzmu. Na łamach pisma Culture Wars wskazuje na ten błąd dr Robert Sungenis – uważany przez nas za największego obecnie apologetę katolickiego w USA.

2.  Dr Sungenis krytykuje również kolejny błąd postrzegania rzeczywistości przez dra Jonesa, który uważa, że Rosja przeszła już na tyle wyraźną transformację duchową, iż żądania Matki Bożej w Fatimie dotyczące konsekracji Rosji, są, albo wypełnione, albo – ze względu na występowanie niektórych politycznie pozytywnych zjawisk – już nieaktualne. Dr Jones jako przykład nawrócenia się Rosji przywołuje niedawne polityczne dekrety zakazujące propagowania homoseksualizmu w Rosji, wskazuje pozytywną rolę Rosji w zapobiegnięciu wojny w Syrii, jak również posiłkuje się pojedynczymi świadectwami Rosjan-konwertów na katolicyzm. Dr Jones odrzuca jednak argumenty i jest ślepy na podstawowe fakty, iż – pomimo pewnych pozytywnych politycznych zmian w Rosji, wspierania pro-demograficznych ustaw, czy zaangażowania w innych krajach, w tym Syrii – katolicyzm dalej jest w Rosji religią prześladowaną, że księża katoliccy, jako jedyni duchowni, muszą co 3 miesiące odnawiać wizy, że liczba wiernych katolików spada, że jest ich mniej nawet niż przed rewolucją żydokomunistyczną, itd, itp. Dr Jones nie chce przyjąć do wiadomości – bo zrozumieć jest w pełni w stanie – że Matka Boże zapowiedziała, iż po spełnieniu prostych – acz cały czas niedokonanych przez 7. ostatnich papieży żądań – zapanuje pokój na świecie. Próżno szukać tego pokoju na świecie, nawet jeśli gra politycznych mocarstw tymczasowo zapobiegła wojnie w Syrii. Siostra Łucja, w rozmowie z ojcem Joaquin Alonso w 1976 roku, podkreśliła też niezmienną naukę Chrystusa mówiąc o żądaniach Matki Bożej i wyjaśniając, że „konwersja” Rosji nie ma polegać na odejściu od komunizmu i powrotach do kościoła prawosławnego, lecz w Rosji ma dokonać się w całości i integralnie konwersja na jedyny prawdziwy Kościół Chrystusowy – Kościół katolicki.

3. Kolejną „kością niezgody” jest traktowanie przez dr. Jones’a Bractwa św. Piusa X, które nie tylko nie jest prezentowane w jego piśmie, ale którego cały czas określa on jako „będące poza Kościołem” i „schizmatyckie”, bez rzetelnej próby zrozumienia przyczyn podjęcia w 1988 roku przez abp Lefebvre koniecznej decyzji, lecz również bez brania pod uwagę decyzji Benedykta XVI.

Pomimo tych spornych kwestii, gorąco polecamy to ważne spotkania z dr. Michalem E. Jones’em, który – mamy nadzieję, że tym razem – podejmie współpracę z właściwymi osobami w Polsce (po wcześniejszych próbach związania się z pewnymi postaciami, których nazwisk nie będziemy propagować, lecz którzy negują Pismo Święte i którzy otwarcie uważają, że np. „Obchodzone przez chrześcijan Misterium Pasyjne i historia Zmartwychwstania to wszystko żydowski pic, lipa i fotomontaż.”)

Źyczymy dr. Jones pełnych wrażeń, doświadczeń i refleksji spotkań autorskich oraz bogatego duchowo pobytu w Polsce!

.