Aktualizacja strony została wstrzymana

Prestiżowa nagroda dla prof. Wiesława Biniendy. Został najlepszym redaktorem pisma naukowego

Prof. Wiesław Binienda został laureatem konkursu na najlepszego redaktora naczelnego pisma naukowego spośród 33 redaktorów naczelnych pism naukowych wydawanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierii Cywilnej (ASCE) w roku 2013. W listopadzie 2013 roku w Waszyngtonie otrzymał Nagrodę Torrensa za wybitne osiągnięcia w kierowaniu pismem naukowym „Journal of Aerospacie Engineering” oraz za wkład w rozwój tego pisma.
 
Dzięki wybitnym zasługom prof. Biniendy w roku 2014 pismo to zwiększy częstotliwość publikacji – przekształci się z kwartalnika w dwumiesięcznik.

Nagroda Torrensa jest przyznawana najwybitniejszemu redaktorowi naczelnemu za zasługi w rozwoju publikacji naukowych ASCE. Brano pod uwagę takie kryteria jak konkurencyjność pisma, szybkość publikowania zgłoszonych referatów, rozwój pisma oraz kreatywność i innowacyjność redaktora naczelnego.
 
Profesor Binienda zwraca uwagę, że na tą prestiżową nagrodę zapracował cały zespół redakcyjny pisma, w tym redaktorzy działów, redaktorzy wydań specjalnych (w szczególności wydania specjalnego z kwietnia 2013 r. poświęconego siedemdziesiątej rocznicy powstania NASA Glenn Research Center) oraz redaktorzy działu wydarzeń bieżących. Ugruntowanie wysokiej renomy pisma w środowisku amerykańskich naukowców w dziedzinie nauk ścisłych to jednak w głównej mierze zasługa Polaka.      
 
Uhonorowanie prof. Biniendy zbiegło się również z wielkim sukcesem jego studentów. Oddział ASCE studentów Wydziału Inżynierii Cywilnej Uniwersytetu Akron zdobył pierwsze miejsce oraz Nagrodę Roberta Ridgway’a jako najlepszy odział studencki ASCE w roku 2013.

Autor: mg
Źródło: niezalezna.pl

Za: niezalezna.pl (27.11.2013) | http://niezalezna.pl/48779-prestizowa-nagroda-dla-prof-wieslawa-biniendy-zostal-najlepszym-redaktorem-pisma-naukowego

Skip to content