Apel parlamentarzystów włoskich o “przyłączenie Izraela do Unii Europejskiej”

Aktualizacja: 2006-11-10 12:00 am

Dwóch włoskich parlamentarzystów zaapelowało o zorganizowanie międzynarodowej akcji celem “przedyskutowania propozycji włączenia Izraela do Unii Europejskiej”. Marco Cappato, jeden z zaangażowanych w propozycję parlamentarzystów reprezentujący partię liberalno-demokratyczną Group of the Alliance of Liberals and Democrats for Europe powiedział, że “w związku z zagrożeniem Izraela przez Iran i Hezbollah […] jednym ze sposobów, poprzez który Izrael mógłby przemóc to zagrożenie i osiągnąć porozumienie z Palestyńczykami i Syryjczykami, jest przyłączenie Izraela do dużego bloku jakim jest Europa.” Cappato wyjaśnia, że Izrael będzie mógł czuć się bardziej bezpiecznie, gdyż atak na Izrael będzie automatycznie uważany jako atak na Europę.

Marco Cappato, który przyjechał właśnie do Izraela aby – jak podają agencje – “rozwinąć swój pomysł”, zapowiedział również udział w paradzie (bądź marszu) homoseksualistów, którego ruch określa on jako “walkę ze wszystkimi rodzajami fundamentalizmu: chrześcijańskiego, muzułmańskiego, żydowskiego”.

Kampania międzynarodowa na rzecz przyłączenia Izraela do Unii Europejskiej ma rozpocząć się w Europie za kilka miesięcy.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=717 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]