Oświadczenie Kurii Metropolitalnej w sprawie zawierzenia gminy Goleniów

Aktualizacja: 2013-11-27 9:53 am

W minioną sobotę burmistrz Goleniowa, Robert Krupowicz, zawierzył gminę Chrystusowi Królowi Wszechświata. Nawiązując do tego faktu, Kuria Metropolitalna wydała specjalne oświadczenie, w którym podkreślono, że przez wspomniany akt nie tylko w niczym nie naruszał prawa, ale był w pełni zgodny z normami i zasadami prawa polskiego, był też zgodny z przepisami i zasadami prawa kościelnego.

Poniżej publikujemy całe oświadczenie:

„Nawiązując do Osobistego Aktu Zawierzenia wypowiedzianego publicznie w świątyni przez Burmistrza Goleniowa w dniu 23 listopada 2013 r., w kontekście opinii wypowiadanych przez niektórych ludzi tzw. lewicy, Kuria Metropolitalna w Szczecinie stwierdza, że:

Wspomniany Akt Zawierzenia nie tylko w niczym nie naruszał prawa, ale był w pełni zgodny z normami i zasadami prawa polskiego, był też zgodny z przepisami i zasadami prawa kościelnego, także w tym, co dotyczy świętej liturgii, w pełni był też zgodny z postanowieniami Konkordatu.

Ideologicznie nachylone opinie, wypowiadane w związku z powyższym Aktem przez niektórych parlamentarzystów i radnych tzw. lewicy, w świetle przepisów prawa są zdecydowanym nadużyciem interpretacyjnym norm prawa polskiego.

W razie potrzeby będą ogłoszone bardziej szczegółowe opinie prawne.

Ks. Sławomir Zyga

rzecznik prasowy”.

Źródło: kuria.szczecin.pl
pam

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=71695 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]