Aktualizacja strony została wstrzymana

Litwa: prezydent współpracowała z KGB?

Litewskiej opinii publicznej w ostatnim czasie podrzucane są kolejne „rewelacje” dotyczące prezydent Dali Grybauskaite. Są wśród nich także te dotyczące rzekomej współpracy litewskiej polityk z KGB. Pochodzą one przeważnie ze źródeł rosyjskich.

Już 31 października z litewskich służb przeciekła informacja, że Dalia Grybauskaite stanie się celem „ataku dezinformacji”. W tym dniu Grybauskaite podczas spotkania z prezydentami Estonii i Łotwy mówiła o bezprecedensowej presji ze strony Kremla na uczestników wileńskiego szczytu Partnerstwa Wschodniego.

Na portalu Rubaltic.ru. z rosyjskiego Kaliningradu pojawiła się sugestia, że w czasie studiów ekonomicznych w Leningradzie, które trwały dłużej niż standardowe pięć lat (od 1976 do 1983 r,.), dzisiejsza prezydent Litwy związała się z KGB.

Już wcześniej pojawiały się informacje dotyczące ojca litewskiej prezydent, na podstawie których pojawiło się podejrzenie o jego współpracę z NKWD.

Wszystko to dzieje się na parę tygodni przed niezwykle ważnym dla całego regionu szczytem Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, podczas którego prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz ma podpisać pod umową stowarzyszeniową z UE.

Źródło: „Rzeczpospolita”

luk

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2013-11-15)

ZOB. RÓWNIEŻ:

.