Włochy: zaskoczenie i ból po aresztowaniu generała kamilianów

Ogromne zaskoczenie i wielki ból – w ten sposób rada generalna zakonu kamilianów odniosła się do informacji o aresztowaniu swego przełożonego generalnego. O. Renato Salvatore został zatrzymany wczoraj pod zarzutem współudziału w porwaniu. By nie dopuścić do udziału w wyborach dwóch przeciwnych sobie zakonników miał zorganizować fikcyjną kontrolę policyjną. W jej wyniku nie mogli oni głosować i tym samym zatrzymany obecnie generał został wybrany na kolejną kadencję.

W specjalnym komunikacie rada generalna kamilianów wyraża nadzieję, że cała sprawa zostanie dokładnie wyjaśniona. Zachęca też zarówno zakonników, jak i całą wielką rodzinę kamiliańską, do modlitwy w intencji ojca generała.

Razem z generałem kamilianów zatrzymano pięć osób. Jeden z mężczyzn jest doskonale znany włoskiej straży finansowej z wcześniejszych śledztw prowadzonych przeciwko niemu w sprawie oszustw finansowych. Ze śledztwa wynika, że dążył on do przejęcia zupełnej kontroli nad dwoma szpitalami prowadzonymi przez kamilianów na południu Włoch. Gdyby doszło do wyboru innego generała, straciłby tę kontrolę.

bz/ andnkronos, camilliani.it

Za: Radio Watykańskie (2013-11-07) | http://pl.radiovaticana.va/articolo.asp?c=744534

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content