Naukowcy brytyjscy chcą stworzyć embrionalną hybrydę człowieka i krowy

Aktualizacja: 2006-11-8 12:00 am

Grupa badaczy z brytyjskich placówek naukowych Kings College London oraz North East England Stem Cell Institute złożyła wniosek do rządowej komórki nadzorującej badania embriologiczne Human Fertilisation and Embryology Authority – HFEA o wydanie zgody na próbę stworzenia hybrydy embrionów z materiału genetycznego człowieka i krowy. Dr Stepher Minger z laboratorium biologicznego Kings College London mówi, iż “patrzy optymistycznie” na losy wniosku spodziewając się pozytywnego rozpatrzenia go przez HFEA. Badania nad połączeniem genów człowieka i krowy stawiają sobie za cel stworzenie linii embrionalnych komórek macierzystych posiadających wyselekcjonowane uszkodzenie, do walki z chorobą przez te uszkodzenie powodowaną. Jak do tej pory badania ograniczały się do prac z wykorzystaniem komórek macierzystych szpiku osób dorosłych i krwi pępowiny.

W sierpniu nr. szkocki ośrodek bioetyki Scottish Council on Human Bioethics wezwał do wstrzymania wszelkich prób i eksperymentów nad hybrydami człowieka i zwierząt. Dyrektor ośrodka, dr Calum MacKellar powiedział, że “Parlament [brytyjski] powinien iść śladami Francji i Niemiec gdzie zabroniono tworzenia embrionów hybrydowych zwierzęco-ludzkich”.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=711 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]