Warszawa: protest przed Centrum Sztuki Współczesnej

„Hańba, hańba” – raz po raz takie okrzyki słuchać pod Centrum Sztuki Współczesnej przy ul. Jazdów 2 w Warszawie. O godz. 16.30 rozpoczęła się tam manifestacja przeciwko skandalicznej ekspozycji pt. „British British Polish Polish. Sztuka krańców Europy: długie lata 90. i dziś”, w ramach której prezentowana jest bluźniercza projekcja filmu Jacka Markiewicza „Adoracja”. Relację z protestu przeprowadza Telewizja Trwam.

Warszawa: protest przed Centrum Sztuki Współczesnej  Przed Centrum Sztuki Współczesnej przyszło wielu warszawiaków. Obecny jest tam poseł Andrzej Orzechowski, były wiceminister edukacji narodowej który złożył doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa na wystawie. – Pełną odpowiedzialność za ten fakt ponosi minister kultury Bogdan Zdrojewski, bo on odpowiada za to, co dzieje się dziś w kulturze, a także rządzący Polską na czele z Donaldem Tuskiem – powiedział w Telewizji Trwam i dodał, że krzyż jest wpisany w historię i kulturę Polski. – Kto tego nie rozumie, nie powinien rządzić Polską – zaznaczył Orzechowski, podkreślając, że wystawa jest finansowana z kieszeni Polaków. – To, co się dzieje w tym budynku dzieje się w sprzeczności z prawem i moralnością – powiedział i wezwał premiera RP do interwencji.

Także aktorka Halina Łabonarska podkreśliła, że profanacja jaka ma miejsce w Warszawie jest czymś co nie mieści się w głowach katolików. – Norwid mówił nam, że krzyż jest bramą, drogą do zbawienia. Jan Paweł II mówił, że Polska jest od morza do krzyża na Giewoncie. A więc my jesteśmy Polską i nie możemy milczeć, kiedy krzyż jest profanowany – powiedziała i zapytała: – Panie Ministrze Zdrojewski czy pan się dobrze bawi, kiedy tysiące ludzi cierpią z powodu tej bluźnierczej wystawy?

Poseł Małgorzata Sadurska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski podkreśla, że Polacy nie mogą pozostawać bierni, kiedy dochodzi do jawnego bluźnierczego profanowania świętości. – Obowiązkiem nas, osób wierzących, jest natychmiastowa reakcja i sprzeciw wobec takich działań. Dzisiejszy protest przed Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie jest wyrazem naszej dezaprobaty wobec profanacji tego, co dla nas święte – mówi w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl

Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski wystosował oświadczenie, w którym zwrócono uwagę, że niedopuszczalnym jest, aby Centrum Sztuki Współczesnej – finansowane z pieniędzy publicznych, a tym samym z pieniędzy podatników i jako jednostka podległa ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego – prezentowała ekspozycję godzącą w uczucia religijne katolików.

– Zażądaliśmy od Centrum Sztuki Współczesnej natychmiastowego zamknięcia wystawy. Ponadto wnieśliśmy do Bogdana Zdrojewskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, aby natychmiast wyciągnął konsekwencje. Naszym zdaniem, odwołany powinien być dyrektor Centrum. Ponadto chcemy, aby szef resortu kultury zajął stanowisko w tej sprawie. W naszym oświadczeniu zaapelowaliśmy do organów wymiaru sprawiedliwości, a w szczególności do prokuratury, o wszczęcie postępowania w związku z czynem określonym w art. 196 kodeksu karnego. Niepodjęcie jakichkolwiek działań oznaczać będzie jedno – przyzwolenie na celowe obrażanie uczuć religijnych katolików w Polsce – wyjaśnia posłanka PiS.

Źródło: Telewizja Trwam, naszdziennik.pl
pam

fot. Telewizja Trwam

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2013-11-06)

KOMENTARZ BIBUŁY: Gdyby Polacy byli prawdziwymi katolikami, to protestujący tłum przed siedzibami decydentów można byłoby policzyć w miliony!

 

Ks. Jacek Prusak konsultował porno-eksponat Centrum Nauki Kopernik

Jak podaje portal solidarni2010.pl wśród konsultantów skandalizującego eksponatu w Centrum Nauki Kopernik – „Strefy erogenne” znajdował się się jezuita ks. Jacek Prusak.

Pozostali konsultanci to prof. Zbigniew Izdebski 

Jest stałym współpracownikiem WHO i aborcyjnej oragnizacji International Planned Parenthood Federation (Międzynarodowej Federacji Planowania Rodziny) w zakresie edukacji seksualnej i profilaktyki HIV/AIDS. 
W 2010 jako jedyny polski naukowiec został współpracownikiem Naukowego Instytutu Kinsey’a do Badań nad Seksem, Płcią i Reprodukcją (Kinsey Institute for Research in Sex, Gender, and Reproduction).

Paulina Lelujka – certyfikowana psychoterapeutka w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży

dr Mariola Bieńko – Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW – wydziału gdzie w pionierski sposób wprowadzano do planu akademickiego ideologię gender.

prof. Zbigniew Lew-Starowicz – seksuolog

Przytaczamy także zasolidarni2010.pl komunikaty jakich słuchały dziecie korzystajace z eksponatu:

„Pieszczoty penisa i jego okolic powodują niezwykle intensywne doznania, chociaż fałszywe jest rozpowszechnione przekonanie, że to jedyne wrażliwe seksualnie miejsce na ciele mężczyzny. Często pieszczoty te traktuje się tylko jako drogę do uzyskania wzwodu. Tymczasem są one przyjemne same w sobie. Dotykanie i uciskanie penisa, moszny, w której spoczywają jądra, obszaru otaczającego genitalia, całowanie ich, jak też głaskanie i pocieranie dłonią, ustami, piersiami i włosami jest niezwykle podniecające”.

„Silnie unerwiony szczyt penisa trzeba pieścić z wyczuciem, gdyż zbyt mocne dotykanie bywa bolesne”.

ToR/niezalezna.pl/solidarni2010.pl

Za: Fronda.pl (6.11.2013)

 

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej Warszawskiej

W związku z kontrowersyjną wystawą w Centrum Sztuki Współczesnej, w ramach której został sprofanowany Krzyż, znak Męki i Śmierci Chrystusa dla chrześcijan, a równocześnie ogólnoludzki symbol godności człowieka, Kuria Metropolitalna Warszawska wyraża głębokie ubolewanie z powodu tak drastycznego przekroczenia granic artystycznego wyrazu i elementarnych norm etycznych.

Należy do nich szacunek dla przekonań religijnych drugiego człowieka oraz dla dziedzictwa kultury narodowej, której częścią jest zabytkowy krucyfiks, instrumentalnie wykorzystany w pokazywanym na wystawie filmie.

Kuria Metropolitalna wspiera słuszne działania wszystkich, którzy starają się zapobiec temu i podobnym nadużyciom.

Kard. Kazimierz Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

Warszawa, 7 listopada 2013 r.

Za: Archidiecezja warszawska (7 listopada 2013 r.)

 

KOMENTARZ BIBUŁY: „Oświadczenie”, „kontrowersyjna wystawa”, „głębokie ubolewanie”, „drastyczne przekroczenie granic artystycznego wyrazu”, „szacunek dla przekonań religijnych drugiego człowieka”, „szacunek dla […] dla dziedzictwa kultury narodowej, której częścią jest zabytkowy krucyfiks” – co to za bełkot? To wszystko na co było stać arcybiskupa metropolitę warszawskiego? Hańba za taką postawę! Swoim bezzębnym oświadczeniem arcybiskup tylko przykłada rękę do dalszych profanacji, skandali, prowokacji i jeszcze szerszego niszczenia Kościoła. Powinien być pierwszym z obecnych na wiecach protestacyjnych, domagać się czasu antenowego w telewizjach gdzie wystąpi z ostrym potępieniem i wezwaniem wszystkich wiernych do szturmu i zdecydowanych akcji, powienien zażądać natychmiastowego spotkania z premierem i prezydentem. Ale po co… Lepiej siedzieć cicho, udawać, że coś się robi, pisać jakieś oświadczonka, bo przecież trzeba układać się z decydentami, którzy mają wpływy na te ustalane procentowe odpisy na Kościół…

Skip to content