USA: Senat zagłosował zgodnie z oczekiwaniami homolobby

Aktualizacja: 2013-11-5 11:08 am

Amerykański Senat przyjął zmiany w prawie federalnym, mające na celu walkę z „dyskryminacją” homoseksualistów. Zadowolony Obama wzywa Izbę Reprezentantów, która teraz ma zająć się projektem ustawy, by poparła „tęczowe” zmiany.

Za ustawą głosowało 61 senatorów, w tym poza demokratami siedmiu republikanów. Przeciw było 30 senatorów. Teraz zmianami w prawie zajmie się Izba Reprezentantów. Za przyjęciem ustawy silnie lobbował Barack Obama, z tej okazji na jednym z portali opublikował on specjalne oświadczenie. Same wyniki głosowania zostały z entuzjazmem przyjęte przez Biały Dom. W poparcie dla przyjętych przez Senat rozwiązań zaangażował się także prezes Apple Tim Cook.

Jeśli ENDA (Employment Non-Discrimination Act ) wejdzie w życie, to organizacje zatrudniające minimum 15 pracowników nie będą miały prawa „odmawiać zatrudnienia albo zwalniać lub dyskryminować w inny sposób pracowników ze względu na ich orientację seksualną lub tożsamość genderową”. Przez tożsamość genderową rozumie się „związany z nią wygląd, maniery, bez względu na płeć biologiczną”.

Ustawie sprzeciwiają się konserwatyści, obrońcy praw obywatelskich i wolnorynkowcy. Ustawa zabroni zawierania kontraktów w oparciu o wyznawane wartości i prowadzenia biznesu w wybrany przez siebie sposób. Będzie to także kolejna ingerencja rządu w rynek pracy.

Źródło: usatoday.com

luk

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=71042 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]