Aktualizacja strony została wstrzymana

Efekt Franciszka na amerykańskim uniwersytecie „katolickim”

(…) Badania ankietowe wskazują na zaniepokojenie o postawy przyjaźni i wsparcia wobec lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów w naszej społeczności. Boli mnie, kiedy pomyślę, że gej który jest studentem, pracownikiem czy wykładowcą mógłby kiedykolwiek czuć się osobą niepożądaną albo musiał się „ukrywać” na naszym uniwersytecie św. Tomasza. Jako, że papież Franciszek przypomina nam, że nie zostaliśmy powołani aby osądzać, jesteśmy wezwani, aby kochać i wspierać wszystkich w naszej społeczności, bez względu na ich orientację seksualną. I, powiem więcej, niezależnie od płci współmałżonka. (…)

Dr Julia Sullivan, Rektor
Katolicki Uniwersytet św. Tomasza, St. Paul, Minnesota, USA
przemówienie inaugurujące rok akademicki 2013/2014

KOMENTARZ BIBUŁY: No a co robi kardynał Zenon Grocholewski, będący przecież prefektem Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej i wielkim kanclerzem Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego, w kierunku przeciwdziałania staczaniu się w demoniczną przepaść uniwersytetów „katolickich”? Czy wystosował jakieś upomnienia, monity, czy wysłał delegację do tego czy innego uniwersytetu aby sprawdzić sytuację i interweniować? Czy wypowiada się na tematy totalnej apostazji uniwerstytetów, nad którymi ma wszak nadzór? Czy przeciwdziała temu? Jeśli tak – bo może niedopatrzyliśmy się tego działania – to z jakimi skutkami?

Za: Breviarium - dawniej: Kronika Novus Ordo (2 listopada 2013) | http://breviarium.blogspot.com/2013/11/efekt-franciszka-na-amerykanskim.html

Skip to content