Aktualizacja strony została wstrzymana

Źandarmeria Wojskowa z policyjnymi uprawnieniami na 11 listopada

Źandarmeria Wojskowa będzie nadzorować warszawski szczyt klimatyczny i uroczystości Święta 11 listopada. Źołnierze tej formacji w całym kraju otrzymają specjalne uprawnienia.

Źandarmeria Wojskowa z policyjnymi uprawnieniami na 11 listopada29 października Donald Tusk wydał zarządzenie nadające od 5 listopada żołnierzom Źandarmerii Wojskowej na terenie całego kraju uprawnienia policyjne wobec osób cywilnych.

„Źandarmeria Wojskowa wesprze policję w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas 19 sesji 9 Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, które odbędą się w Warszawie w dniach 11 – 22 listopada 2013 r.” – informuje mjr Michał Chyłkowski, rzecznik Źandarmerii. Źołnierze będą zabezpieczać także „ogólnopolskie uroczystości państwowe i obywatelskie mające na celu uczczenie odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbędą się w dniu 11 listopada 2013 r.”

Wśród uprawnień, które nabywa ŹW znajdują się m.in. możliwość legitymowania osób zatrzymanych w razie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa, a także przeprowadzania kontroli osobistej. Źołnierze z ŹW będą mieli prawo użyć środków przymusu bezpośredniego, a w szczególnych przypadkach także broni palnej.

Źródło: zw.wp.mil.pl

luk

fot.zw.wp.mil.pl/

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2013-11-01) | http://www.pch24.pl/zandarmeria-wojskowa-z-policyjnymi-uprawnieniami-na-11-listopada,18860,i.html

Skip to content