Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: wulgarne piosenki sprzyjają wczesnej aktywności seksualnej

Naukowcy z The University of Pittsburgh School of Medicine wykazali, że młodzież, która słucha piosenek z wulgarnymi opisami seksu, dwa razy częściej jest aktywna seksualnie w porównaniu z tymi, którzy takiej muzyki nie słuchają – informuje portal LifeSiteNews.com.

Dr Brian A. Primack, szef badań, których wyniki zostały opublikowane w amerykańskim periodyku medycznym „American Journal of Preventive Medicine”, stwierdził: – Te badania pokazują, że wśród tej grupy młodzieży, która jest bardziej narażona na słuchanie piosenek pop, opisujących wulgarny seks obserwowano wyższy stopień zaangażowania w zachowania seksualne.

Naukowcy poinformowali także, że w USA wczesna inicjacja seksualna młodzieży skutkuje co roku 750 tysiącami niechcianych ciąż. Około 25 proc, dziewcząt aktywnych seksualnie zaraża się chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Badania przeprowadzono na próbie 711 uczniów w wieku około 14 lat z trzech dużych szkół, znajdujących się w większych miastach. Jedna trzecia badanych często słucha piosenek, w których znajdują się wulgarne opisy współżycia płciowego (ponad 14 godzin tygodniowo), jedna trzecia uznała, że słucha takiej muzyki od czasu do czasu (2 do 13 godzin tygodniowo), a pozostała część – sporadycznie albo wcale.

Dr Primack komentując przytoczone wyniki powiedział, że są one zgodne z wnioskami z wcześniejszych badań, które sugerowały, iż słuchanie muzyki opisującej sferę erotyczną w sposób rynsztokowy jest istotnym czynnikiem wpływającym na wczesną inicjację seksualną.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS.

Za: Fronda.pl


Skip to content