Prof. Legutko: Apeluję do Leroy Merlin o rezygnację z promowania amerykańskiego święta Halloween

Aktualizacja: 2013-10-31 3:31 pm

Ryszard Legutko wystosował list otwarty do Christophe’a Dubusa, Dyrektora Generalnego Leroy Merlin Polska, w którym apeluje o zaprzestanie promowania Halloween na terenie sklepów tej sieci.

Europoseł PiS przypomina, że Halloween nigdy nie było elementem polskiej tradycji. “Co gorsze, to zabawowe święto amerykańskie koliduje z obchodzonym w Polsce od wieków Dniem Wszystkich Świętych, gdzie od zawsze odwiedzano cmentarze, groby bliskich i wielkich rodaków. Dzień Wszystkich Świętych jest dniem skupienia, modlitwy, pamięci, refleksji nad wiecznością i obowiązku wobec zmarłych.  Promując Halloween, Pana firma działa destrukcyjnie nie tylko wobec Dnia Wszystkich Świętych, ale wobec wszystkiego, co on reprezentuje, a czyniąc obiektem tej akcji dzieci prowadzi w istocie wojnę ideologiczną z polską tradycją” – pisze europoseł PiS.

Zdaniem Legutki prowadzona przez Leroy Merlin kampania upokarza również pracowników sieci. “Rozmawiałem z niektórymi z nich i powiedzieli mi, że czują się źle, gdy muszą zachęcać cudze dzieci do zachowań, których nie chcieliby widzieć u dzieci własnych” – mówi Legutko.

Europoseł PiS liczy na odpowiednią reakcję ze strony Dyrektora Generalnego Leroy Merlin. “Rzesza ludzi zirytowanych agresywną promocją Halloween rośnie i należy się liczyć, że w kolejnym roku zostanie zorganizowana akcja masowego bojkotu sieci sklepów nie liczących się z polską wrażliwością” – tłumaczy Legutko i deklaruje swoje poparcie dla tego typu protestów.

sm/europarl.europa.eu

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=70919 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]