Fronda.pl zablokowana na Facebooku

Aktualizacja: 2013-10-31 10:30 am

Facebookowy fanpage portalu Fronda.pl został zablokowany na siedem dni. Powód? Zalinkowaliśmy tam artykuł ze zdjęciem, przedstawiającym abortowane dziecko.

Jak zapewne zauważyła część naszych Czytelników, korzystających z Facebooka, od dwóch dni nie aktualizujemy naszego frondowego fanpage’a. We wtorek dowiedzieliśmy się, że został on zablokowany na najbliższych siedem dni, dlatego nie możemy publikować tam naszych nowych materiałów ani odpisywać na przychodzące do nas wiadomości.

Jaki jest powód takiej kary? Otóż podlinkowaliśmy na naszym facebookowym profilu artykuł z fronda.pl, który zawierał zdjęcie abortowanego płodu. Chodziło o plakaty przygotowywane przez Fundację PRO – Prawo do Źycia, na których zdjęcia rozszarpanych dzieci zestawiono z fotografiami posłów, którzy zagłosowali za odrzuceniem projektu zakazującego aborcji eugenicznej.

Facebookowi nie spodobał się także inny nasz materiał. Pisząc o jednej z demonstracji sympatyków Ruchu Narodowego przeciwko homopropagandzie, zamieściliśmy zdjęcie manifestujących z transparentem „Zakaz pedałowania”.

Właściwie, mocno nie dziwi nas ta cenzura. Szkoda jedynie, że administracja portalu społecznościowego traktuje swoich użytkowników wyjątkowo wybiórczo. My jesteśmy blokowani za zdjęcia aborcji, podczas gdy na Facebooku można znaleźć całą masę grafik szkalujących Kościół czy pokazujących Jana Pawła II jako pedofila.

MBW

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=70902 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]